8 měsíců a 4 zuby

Dobré ráno!

V pondělí mělo naše Mimi osm měsíců! Ani nemusím psát, že to strašně letí… Letí to tak moc, že jsem mu zapomněla napsat příspěvek o sedmém měsíci 😮.  Takže co se u nás stalo vlastně od jeho půl roku?

Byli jsme hodně doma. Bohužel kvůli nemocem. Nejdřív byl Junior 4 týdny doma kvůli kašli-rýmě-zánětu dutin. Vždy, když jsem si myslela, že se mu ulevilo a začne se uzdravovat, tak druhý den propukla zas jiná viróza nebo typ nachlazení a skončilo to zabetonovanou hlavou a samozřejmě antibiotiky. Chudák malý. Pak chodil konečně do školky, Mimi bylo taky zdravé a asi po 14 dnech zase rýmy u malého. Jenže jemu rostly i zuby. No a když jednou ráno chraptěl a nemohl si odkašlat, jeli jsme hned k doktorce a podle streptestu měl angínu. Výborná věc. Naštěstí už je i tohle za námi a doufám, že už bude od nemocí na delší dobu klid. (ťukám tu na dřevo)

Jak už jsem zmínila – vyrostly mu zuby! V sedmém měsíci začaly první dva dole, ty vylezly v rozestupu týdne, pak byl asi měsíc klid a minulý týden mu vylezla jednička nahoře, druhý den hned druhá jednička a co nevidět nás čeká i horní dvojka. Kdo mě sledujete naInstagramu, tak jste mohli vidět naše fotky s trojkou a čtyřkou podle aktuálního počtu zubů 😀.

Když pominu období nemoci, tak pořád doma cvičíme a chodíme na rehabilitace. Začal se sám přetáčet na břicho i na záda, válí sudy, kam potřebuje, točí se okolo pupku. Dělá jakoby kliky – péruje na ručičkách, to Junior nedělal. Na kolínka se mu zatím nechce. Ale ono to souvisí i s jeho váhou – musí hodně natrénovat svaly, aby se zvedl, má už totiž 10,5 kg a 76 cm.

A je hrozně ukecaný! Podařilo se mu říct táta, tak to pořád opakuje, ale někdy z toho vyjde ťaťa, někdy taťa, posílá pusiny, prská přes rty, dělá jakoby vrčící autíčko. Taky si dává palce u nohou do pusy, směje se tou svojí křivou pusinou a vrže zubíkama! To je zvuk, OMG!

Teď ho taky baví hrací hračky – dala jsem mu na zem klavírek s písničkami a takovou hrací mašinku, která zpívá písničky a učí tvary a barvy, tak už si to umí pustit a hrozně se chechtá, když si to zapne 😀.

Je tu sranda, tohle období je skvělé. Až poleze a bude se stavět, tak mi začne tělocvik 😉. Posílám vám pár vysmátých fotek.

Mějte krásný den!

P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *