Burčákový pochod 2017

Není nic staršího než včerejší noviny, že? A co tak týden starý burčákový pochod? 🙂 Ale stejně sem o něm napíšu, protože byl perfektní! Každý rok je vlastně skvělý :-). Celý víkend tak strašně rychle utekl, ale byl plný rodiny, kamarádů a příjemných setkání právě u vína nebo burčáku.

Začali jsme už v pátek, kdy jsme přijeli k našim, kluci se vrhli na babičku a dědu a my s manželem jsme se vydali na pivo a pokec s další rodinou.
V sobotu nás čekaly jiné rodinné povinnosti a po obědě se k nám přidala ségra a vyrazili jsme na pochod. Tradičně chodíme jen pod Dubňansků Horu. A letos to byl fičák, protože bylo obrovské vedro. A ty davy lidí i odpoledne, to snad nepamatuju. Počasí je pro takovou akci zásadní. Jako teploty okolo 15 stupňů, když svítí sluníčko, jsou moc příjemné, ale 23 je na slunku rázem na třicítce. Takže stačilo pár skleniček a nálada byla hned velice uvolněná.


Obešli jsme sklepy našich kamarádů, pokoštovali jsme burčák i víno, poslouchali cimbálku, jedli jsme korbáčky i béleše (pro Čechy: vdolky s povidly a tvarohem) a bylo nám moc fajn. Domů jsme přišli tradičně za tmy a tentokrát spořádaně po cyklostezce a ne lesem a bažinou :-))).

Takže za rok se tradičně těšíme zase! Doufám, že počasí bude hezké a hrozny se urodí jako letos :-).
Snad se ve vinohradech Pod Dubňansků Horů potkáme.
Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *