Čerstvě vymačkané jaro ;-)

…aneb Clinique Fresh Pressed. Už jste určitě na Instagramu zaznamenaly, že jsem před několika týdny dostala k vyzkoušení týdenní kůru s krásným názvem Fresh Pressed (čerstvě vymačkáno). V přípravcích této řady je totiž vitamín C, který na začátku aktivujete do séra právě promáčknutím kapsle a také čerstvý vitamín evokuje čerstvě vymačkané citrusy a svěžest.

Fresh Pressed System
Produkty Fresh Pressed využívají sílu čerstvého vitamínu C (jeho čerstvost je zajištěna promáčinutím kapsle do séra a jeho aktivováním), který má rozjasňující a omlazující účinky na pleť. Vitamín C je v koncentraci 10% a vydrží čerstvý právě 7 dní, což je doba aplikace jedné ampule séra (boosteru) a zaručí tak nejlepší výsledky na pleti. Vitamín C postupem času oxiduje, takže po zhruba sedmi dnech může měnit barvu a ztrácí na čerstvosti a účinnosti.

Řada Fresh Pressed obsahuje dva typy produktů – čistící pudr, který vyčistí pleť, odstraní odumřelé buňky a provede první projasnění, a sérum / booster, který se dá použít samostatně nebo do hydratačního krému pro čerstvou dárku vitamínu C, omlazení a projasnění.
Holky z Clinique této kůře říkají „omlazení pro nedočkavé“. Já to mohu po sedmidenní kůře jen potvrdit.

Čistící pudr (Renewing Powder Cleanser)
Prodává se v samostatných sáčcích na jedno použití, ale dá se v pohodě rozdělit na použití ráno a večer, přípravku je dost. Funguje jako jiné pudry – navlhčete obličej a dlaně, nasypte do dlaně přípravek, napěňte, pěnu aplikujte krouživými pohyby na pleť, nechte 1 minutu působit, opláchněte. Na suchý obličej pěnu nedoporučuji, stalo se mi, že se pěna začala srážet do krému a potřebovala jsem ještě další vodu na rozmíchání.
Pudr obsahuje kromě vitamínu C i čistící kaolínový jíl a kyselinu salicylovou pro odstranění odumřelých buněk.
Pudr je ve formě jakoby šupinek, kompletně se během chviličky rozpustí, udělá pěnu, která po smytí nevysušuje pleť. Prozáření pleti je okamžité, ale opravdový wow efekt z hladké pleti bez jemných vrásek a hlavně s ustupujícími vráskami mezi obočím jsem viděla od druhého dne, tj. od třetího použití. Moje typické vrásky mezi obočím mizely s každým dalším použitím obou přípravků. A pleť vypadala krásně mladistvě a čerstvě.
Pudr je v balení 28 sáčků za 820 Kč.

Vitamínové sérum (Daily Booster)
Booster obsahuje 10% čerstvého vitamínu C, který se aktivuje protlačením kapsle, jak jsem psala výše. Dá se použít do hydratačního krému pro synergický efekt obou přípravků (možné kombinace najdete na posledních fotkách fcb nebo ig profilu Clinique CZ) nebo jej můžete používat jako sérum před krémem, jako jsem to dělala já. Mám ráda ten mezikrok a aplikaci séra. Na vyčištěnou a osušenou pleť jsem aplikovala 3-4 kapky séra, vmačkala jsem je do pleti, ráno i večer. Pak následoval hydratační krém – oblíbený Moisture Surge a následně i opalovací krém nebo jsem si dala denní krém přímo s faktorem. Na noc buď jen hydratační krém nebo retinolovou kůru.
Booster obsahuje kromě vitamínu C i melasu (rozrušuje pigmentové skvrny do malých částeček, které se v pokožce rozptýlí), extrakt z kořene morušovníku, pomela a z kořene šišáku bajkalského (rostlinné antioxidanty zabraňující pigmentaci v budoucnu), kyselinu salicylovou (pro obnovu buněk a odhalení jasné a svěží pleti), extrakt z mořských řas či kofein (pro zklidnění pokožky).
Celý tento koktejl mi na pleti udělal krásný efekt – po dvou dnech bylo vidět masívní projasnění, ústup pigmentace na poškozených místech mojí pleti a viditelné zmenšení vrásek mezi obočím, z nich jsem byla doslova v šoku.
Jedna ampule boosteru 8,5ml stojí 520 Kč a sedmidenní kůra boosteru s pudrem bude za 820 Kč.

Zkusili jste už tyto jarní projasňovače na vaší pleti? Napište mi, jak se vám líbily J.

Mějte se krásně a ať pořádně záříte!
Ahoj, Pavla

2 komentáře: „Čerstvě vymačkané jaro ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *