Cestování – Hotel Voyage, Belek

Ahoj všichni!

Dnešním článkem se ještě jednou vrátím k naší zářijové dovolené v Turecku. Ráda bych vám napsala o hotelu Voyage, do kterého jsme se vrátili podruhé. Zatím jsme se do žádného hotelu znovu nevrátili, jen do tohoto po dvou letech. A čím byl pro nás tak výjimečný? Pojďte číst dál ;-)-

Poprvé jsme se do Beleku dostali kvůli golfu a volba hotelu byla náhodná. Dostali jsme od cestovní kanceláře samozřejmě dobré reference na hotel i služby pro rodiny s dětmi. Byli jsme tenkrát nadšení. Juniorovi byly necelé dva roky. Znovu jsme jeli letos v září se čtyřletým Juniorem a ročním Starostou. Tentokrát už jsme jeli na jistotu, věděli jsme, že pro malé dítě nemusíme brát z domu tolik věcí, protože je hotel pro děti dobře vybaven.

Už příjezd byl skvělý – hned na letišti nás vyzvedl místní spolupracovník cestovní kanceláře Mykeny Travel, se kterou jsme jeli, a odvedl nás do soukromého mikrobusu, který nás odvezl do hotelu. Odpadlo tím hodinové stání ve frontě na autobus rozvážející turisty po desítkách hotelů. A teď už k hotelovému komplexu Voyage. Hotel má kromě hlavní budovy i spoustu jiných ubytovacích kapacit – bytových domků, vilek, vše obklopují nádherné zahrady. Vyžití si najde každý od dětí po seniory. Moc se mi líbilo rozdělení hotelu na rodinnou část a na část 16+. Takže kdo nechtěl být rušen dětmi, vůbec je nemusel potkat. Dospělí měli svoji restauraci s celodenními rauty, steakovou restauraci, oddělený bazén, oddělený prostor na pláži, plážové altány nebo i molo. My jsme se pohybovali v rodinných restauracích, u dětských bazénů a na pláži. U bazénů pro děti byly i tobogány, kousek dál dětský klub. Při prvním pobytu mi došlo až při odjezdu, že jsme celou dobu nepotkávali seniorské golfové partičky. Až v recepci jsem viděla, že v hotelu nebydlí jen rodiny s dětmi. A oni byli asi taky rádi, že je malé děti neruší 🙂.

Pokoje jsou samozřejmě pro děti vybaveny – cestovní postýlky jsou samozřejmostí, ani si o ně nemusíte říkat. S Juniorem jsme byli v normálním pokoji a teď podruhé jsme měli rodinný pokoj se dvěma ložnicemi – upgrade od hotelu za opakovanou návštěvu 🙂. Děti spaly ve svém pokoji a my jsme měli s manželem taky klid. Aspoň půlku noci než začal Starosta kňourat. Bohužel, když nespí doma, tak celou noc nedá a vstává brzo. Na první ranní jídlo jsem mu sebou vzala mlíčka s kaší v krabičkách. Jinak jsem mu jídlo nebrala. V posteli si ale rád dá svoji flaštičku. Pro nás to byly dvě hodinky spaní nebo probouzení k dobru. Jinak bych musela sprintovat do restaurace v šest ráno. No a pak bylo all inclusive, ve kterém si každý našel svoje. Dětem jsme hned první den dali ke snídani banán, lívance a jogurt a u toho vydržely prakticky celou dovolenou. Junior ještě změnil na lívance s medem. Jahodový jogurt mu tam vyloženě chutnal a měl radost, že si sám objednal „apple juice, please“ 😀. Manžel jel celou dobu ve vajíčkách a slanině, já je měla asi dvakrát, pak jsem objevila teplou ovesnou kaši a už jsem byla jasná. Měli tam pult se spoustou oříšku a celou medovou plástev, tak jsem si kašičku náležitě dozdobila. Moc mi chutnaly sušené bílé moruše.

Hlavní restaurace měla i dětskou část, ze které jsem se posadila. Už poprvé jsme tam chodili s Juniorem pro nějaké jídlo, ale u tenkrát téměř dvouletého jsem neřešila dětské sušenky, dětské jogurty ani přesnídávky. Letos jsem vybavení pro prcky využila dostatečně – v dětské jídelně byl teplý rautový stůl ve formě vláčku s vagónky. Vždy byla k dispozici nějaká polívka, na snídani tam byly vajíčka, mini párečky, grilovaná rajčata, pak různé druhy moučníků, jogurty, dětská  mlíčka, atd. Na oběd a večeři tam bylo vařené kuřecí maso, vedle brambory s mrkví, jiná vařená zelenina, hovězí ragů, bramborová kaše, těstoviny, rajská omáčka, atd. Byly tam samozřejmě i hranolky a kuřecí nugety. Ale kdo je nechtěl, mohl si vybrat ze spousty jiných jídel. K dispozici byla pro maminky celá kuchyňská linka s mýdlem a desinfekcí na ruce, papírovými utěrkami, plastovými příbory, papírovými talíři nebo děti mohly jíst z porcelánu a používat normální dětské příbory. Starostovi jsem některá jídla mixovala – v kuchyni bylo asi 6 tyčových mixérů. Po jednom mixování jsem chtěla mixér umýt, tak mě slečna servírka upozornila, že to je její práce. Prostě stačí použitý mixér dát do krabice a personál jej vyčistí. No a pak tam byly pro děti lednice s dětskými jogurty, s krabičkovými džusy Cappy a s mlíčkem a kakaem – vše se dalo vzít sebou k bazénu nebo na procházku. Co mě ale dostalo byl stojan s kojeneckým jídlem – půlka byla Hipp a půlka nějaká domácí značka. Kromě kojeneckých sušených mlék, která byla zamčená a za mírný poplatek, bylo vše k dispozici v rámci all inclusive. Takže jsem Starostovi brala k bazénu ovocné i zeleninové přesnídávky, dětské máslové sušenky, Juniorovi zas kakao nebo džus v krabičce. Bylo to super. Plus všude v restauracích spousta ovoce.

Na každém rohu byly lednice s balenou vodou a Coca-Cola sortimentem (viděli jste na Instagramu fotku plechovek? :-D). Zmrzlina byla Algida v mini verzích. Když jsem u toho, tak alkohol byl taky značkový. Žádné lokální no-name flašky 😉. U bazénu byly k dispozici plavací pleny pro děti. V každé rodinné restauraci byly samozřejmě k dispozici dětské jídelní židličky. Tady to dotáhli k dokonalosti – na jídelním tácku byl jednorázový bryndák, umělohmotná lžička s vidličkou a vlhký ubrousek, a to vše bylo překryto folií. Předtím samozřejmě umyto a vydesinfikováno po předchozím návštěvníkovi. Super, ne? Tady jsem neměla obavy o naše bříška, protože všechno bylo čisté, jídlo kvalitní a chutné a přizpůsobené i nejmenším.

Do galerie vám dám pár fotek, které jsem v hotelu pořídila.

Máte taky nějakou podobnou dobrou zkušenost při cestování s dětmi? Kde vám „nic“ nechybělo? Budu se těšit na vaše tipy ať už ze zahraničí nebo tady od nás.

Mějte hezký den.

P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *