Co zabalit na dovolenou?

Ahoj!

V minulém článku jsem vám psala alespoň zhruba o naší dovolené v Řecku. Co se mi líbilo mít tam s sebou a nebo co mi naopak chybělo? O tom bude dnešní článek.

Tipy na věci s sebou
organizéry a pytlíčky na věci – balím do nich vše, trička jsou pěkně v komínku, ponožky nelítají po kufru, šňůrky od plavek se nepletou mezi další oblečení, atd. Vím, co v každém pytlíčku mám. Když došly pytlíčky, použila jsem čisté igelitové tašky, aby věci držely pohromadě. Kosmetiku máme v kosmetických taštičkách nebo v uzavíratelných pytlících z Ikea – kdyby náhodou nějaký šampón či krém vytekl. Boty dávám taky do sáčků. Když někam beru plavky, nachystám si i nepromokavé pytlíky na vlhké plavky na zpáteční cestu. Většinou se odhásíte z pokoje a pak máte ještě den u bazénu než se přiblíží odlet, takže mokré plavky pak dávám do nepromokavých pytlíků. Jeden jsme měli jako součást kufru, druhý je ze sady organizérů z Ikea.
koloběžky a odrážedla pro děti – kočárek si pro děti bereme běžně, resp. bereme jej do jejich dvou let. Pak už kočár nevozíme, Junior chodil po svých nebo ho tatínek nosil, spal většinou jen v noci. Starostovi ještě nejsou dva, tak kočárek měl a spal v něm každé odpoledne, já jsem s ním chodila na procházky po hotelových zahradách. Na výlety byl kočár taky fajn, sice je ta manipulace na loď trochu pitomá, ale vždy se to nějak udělalo nebo nám někdo pomohl. Co jsme měli letos ale poprvé byla koloběžka pro Juniora a motorka – odrážedlo pro Starostu. Juniorův kamarád si vezl taky koloběžku. A bylo to perfektní. Kluci jezdili po cestách v resortu, závodili, byli nadšení. Na letišti se taky zabavili. Jediné, kdy jsme jim koloběžky zakazovali bylo uvnitř budovy nebo v restauracích. Na výlet po městě měl Junior koloběžku a drandil perfektně. Jsou rychlejší, když jedou, tak stačí dospělým. Trochu jsme řešili leteckou přepravu těchto věcí – absolutně bez problémů! Motorka nemá rozkládací části, tak jí dali na přední vidlici štítek s čárovým kódem a jela za kufrem. Koloběžka (Mini Micro) má oddělávací řídítka, tak jsme ji rozdělali, dali do igelitky a pevně přelepili silnou izolepou. Takový balíček dostal svoji nálepku jako kufry a šel na dopravní pás hned při odbavení. Když jsme neměli koloběžku v igelitce, tak nás v Praze poslali k okýnku s nadměrnými zavazadly – bez poplatku si ji vzali, polepili kódy a na Korfu jsme si ji vyzvedli zase u nadměrných zavazadel a kočárků. Bez plateb navíc, mám dojem, že se to ani nezapočítávalo do hmotnosti zavazadel. Paní za přepážkou ani nebyla překvapená, že takové věci posíláme. Fakt v pohodě ;-). Pak v hotelu ubytovaní docela koukali, že mají děti motorku a koloběžky a říkali nám, že je to super nápad.
krabička na svačinu, flašky na pití – když cestuji s dětmi, jejich flašky mám pořád naplněny vodou, do kufru jsem sbalila i flašky pro mě a manžela a krabičku na svačinu na pozdější použití. Byli jsme na dvou celodenních výletech a i když si ve městě můžeme ve stánku občerstvení koupit, tak jsem prostě jistější, když máme vodu od začátku u sebe i při jízdě autobusem nebo na lodi. No a krabičku na svačinu jsem využila každý den – od snídaně jsem jim brala čerstvé koláčky na svačinku u bazénu. V krabičce se to nerozdrobilo jako třeba v pytlíku. No a na výlety jsem taky vezla naplněnou krabičku. I když jsme v hotelu dostali krabici s jídlem, přeci jen s dětmi je dobré mít u sebe něco, co jim chutná a je to hned k dispozici.
UV trička, trička do vody – kromě krémů na opalování jsem kluky chránila i UV tričky a já jsem si to svoje třetí den taky ráda oblékla. I když jsem se mazala vysokým faktorem, tak jsem cítila, že moje pokožka už má dost a potřebovala jsem si zakrýt ramena a paže. Manžel se konečně zeptal i po tričku pro sebe, že by se mu hodilo… doteď to bral jako zbytečnou věc. Nakonec tam nosil alespoň obyčejné tričko, aby si pokožka trochu odpočinula.
hračky – ať už hračky na pokoj, něco na kreslení, knížky úkolů či bludišť, pastelky, autíčka, Dobble nebo hračky do vody – vše jsme využili. Včetně pohádek na tabletu. I když tam byl dětský koutek, kluci si chtěli hrát třeba v posteli, když odpočívali po sprše.
malá kabelka – ať už je do ruky, na zápěstí nebo cross body, rozhodně ji využijete. Já si vzala svoji světle modrou Coccinelle. Při letu jsem ji měla ve velké Longchamp tašce jako kapsičku na peněženku a mobil. Při pobytu jsem kabelku nosila na večeře a v ní mobil, klíč od pokoje, kapesníky, rtěnku. Na drobnosti je ideální.
elektronická čtečka – jedna malá věc namísto dvou-tří knížek ;-). Taky na čtení jakýchkoliv PDF dokumentů, které vám přijdou do mailu… Moje první dovolená s mým Kindle aparátem.
batoh na výlety, plážová taška – letos jsem měla poprvé typickou plážovou tašku a to krásnou pruhovanou od Clinique. Dřív jsem si vozila jen větší Longchamp tašku, kterou jsem měla na letiště a pak jsem ji tahala i k vodě. Jen ta kožená ramínka na holé kůži nejsou nic moc. Plážová má bavlněná lana jako uši a je na tělo příjemnější. Ale zas bych si ji nevzala do letadla, protože nemá zip. Na pláž a k bazénu se prostě hodila. No a batoh na výlety pro muže – když je to i s koupáním a bereme si ručníky, plavky, tak je další zavazadlo nutnost. A já nemusím tahat vše na svých zádech… no ne? 😉

Co mi chybělo?
denní šaty na plavky – měla jsem s sebou jedny a ty byly třetí den ztvrdlé od soli a pak už jsem nosila volné tričko a kraťasy. Ale v kraťasech to nebylo ono. Na plavky je ideální nějaká tunika, něco volného, vzdušného nejlépe z jemné bavlny. Takové kousky mi v šatníku chybí. Tuniku/šaty mám jednu, ale ta je úzká v ramenou a na nakrémovanou pokožku bych ji asi neoblékla. Proto jsem ani nechtěla chodit do hotelové restaurace na oběd, opravdu oblékat si něco na plavky, když to není volné, je za trest.
dlouhé šaty na večer – něco v řeckém stylu, jedny bílé, jedny v syté barvě… Mám doma jedny modré dlouhé šaty, ale zůstaly ve skříni. Vlastně jsem jedny černé dlouhé šaty vezla, ale ty byly hezké na těhotném bříšku, které obepínaly, na štíhlé postavě vypadají jak pytel a jsou ještě v blbé délce do půli lýtek.
více slavnostnějších topů – zabalila jsem si trochu naopak – vezla jsem spoustu běžných triček, ale chyběly mi věci na večeře u vína. Přeci jen – chlapi chodili v dlouhých kalhotách a košilích nebo polo tričkách, kluci měli taky polo trička, plátěné  kalhoty. Já jsem si vezla jedny kalhoty, které mi přišly vhod ten večer, když byla bouřka. Jinak ale na namazané tělo to prostě nejde. Sukni jsem si nevezla žádnou slavnostní (ty dvě tenisové radši nezmiňuji). Budu se muset zamyslet a obměnit šatník. Na sporty jsem vybavená, ale na večeře moc ne. Ono se to váže s tím, že jsem teď doma s dětmi – kdybych chodila do práce, zase mám plnou skříň business modelů a nemám nic na sport.
– Juniorovi chyběly ponožky – běhal po pokoji bez bot a pořád je měl špinavé 🙂 a já bych snesla ještě jedno UV triko. No a pro manžela taky, když už je vzal na milost ;-).

Jak balíte na dovolenou? Napište mi zase vaše tipy a vychytávky, ráda si je přečtu. Mějte se hezky a díky, že si sem chodíte číst.

Ahoj, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *