Čtyřměsíční Mimi

Ahoj všichni, dnes mám malý update o miminku 😀

V neděli měl čtyři měsíce. Už! Hned v pondělí jsme byli u doktorky, takže měří 67 cm a váží 6,9 kg. Když to srovnám s Juniorem, tak je stejně velký a o 300 g lehčí. Tolik statistika😀.

Prosinec se samozřejmě nesl v duchu vánočních svátků, takže dostal obleček se sobíkovými kalhotami a na tričku měl My First Christmas 🙂. Na začátku měsíce jsme byli ještě všichni nemocní – s Juniorem jsme brali antibiotika na záněty dutin, Mimi měl atb kapky do nosu. Pak ještě na Vánoce asi tři dny rýmu, jinak dobrý. Junior od té doby taky v pořádku. Snad už to vydrží! (ťukám na dřevo)

Ve školce měli před svátky besídku a byli všichni kouzelní! Je úžasné, jak se děti dokázaly soustředit, naučit se koledy, básničky a ještě taneček. Mimi byl na besídce taky ukázkový a nevydal ani hlásku (měl spoustu práce se slintáním na moje kalhoty…).

Štědrovečerní večeři kluci zvládli skvěle – jeden nejí salát, z ryby si vzal tři sousta a z polívky jen vodu 🙂, druhý byl u večeře na dece, broukal si a hrál si s hračkami. Aspoň nás nechali najíst 🙂.

Je super mimiho pozorovat, jak se snaží oběma rukama chytit hračku. Většinou se netrefí, sepne ruce a pak si obě pěsti nacpe do pusy. Někdy si narve natažené prsty až do krku a pak mu letí mlíko ven :-/. Když nespí nebo nejí, má ruce v puse. Nejdřív jsem si myslela, že je to kvůli zubům, ale doktorka mě po převážení vyvedla z omylu – měl hlad. To, co za měsíc přibral, v posledním týdnu ztratil. Takže mu dávám po každém kojení trochu Nutrilonu a uvidíme, jak se srovná. Zatím mohu hodnotit první dny a přes odpor k dudlíku se nakonec napil. Snad si zvykne 🙂.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *