DeepWork s Davidem Hufem

Cvičení potřebuji k životu jako sůl. Musím se hýbat. Kdo mě sledujete, tak víte, že ale nejsem ani maratonský běžec ani denní návštěvník posiloven. Když jsem ale třeba zavřená doma s marody nebo dlouho na jednom místě, tak pak potřebuju aspoň vyvětrat, jít na dlouhou procházku, indiánský běh, zacvičit si, dát si trochu do těla. 

Nedávno jsem si dala do těla teda pořádně! Byla jsem na ukázkové lekci relativně nového skupinového cvičení DeepWork, které vedl David Huf. Celou akci pořádal portál Plus pro Vás od Nestlé.
Jela jsem tam po měsíci dovolené, kdy jsme se hýbali, plavali v moři, jezdila jsem na kole, běhala okolo dětí a vůbec jsem se cítila ve formě a na cvičení jsem se moc těšila. Hlavně jsem byla zvědavá na propojení funkčního tréninku s pěti elementy.

David nám na začátku představil a nastínil DeepWork a celý cyklus cvičení: „Ze země vyrůstá dřevo. Dřevo zapaluje oheň. Oheň hasí voda a nakonec se voda vsakuje do země.“ K tomu pustil tématickou hudbu a už se jelo. 🙂

Na začátku bylo protažení na podložce, k tomu klidná a povzbudivá hudba. Pak jsme se rozhýbali ve stoje, to už byl element dřeva. Část ohně byla hodně intenzivní, pálily mě svaly, srdce bušilo na plné obrátky, byla jsem červená jak rak. Voda začala organismus uklidňovat a závěrečná země nás zase vrátila na podložky a do klidu.

Během každého “elementu” se opakuje pár cviků, každý po nějaký časový interval, střídá se posilování a kardio. Cviky jsou dobře poskládané, celá lekce vás dokáže vybičovat do maximálního výkonu a následně vás bolí i svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Navíc s tou hudbou je to zábava. A pořádně se zapotíte!
Běžte si to schválně zkusit 🙂

David Huf jede teď v říjnu spolu s Olgou Šípkovou na tůru po republice: Tělo a mysl tour 2017 – což je maraton cvičení a přednášek a můžete si zkusit právě DeepWork. Dejte mi pak vědět, jak se vám cvičení líbilo :-).

I když se tam vydáte nebo ne, nezapomínejte na jakýkoliv pohyb, který můžete dělat. Někdy stačí i pár minut denně, dobře poskládané cviky na protažení a hned se budete cítit líp. A o tom celé cvičení je. O dobrém pocitu a radostném pohledu na svět. Snad vás pobaví i poslední fotka 😀

Mějte se hezky!
Pa, Pavla

…po boji 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *