Detox je nutný…

Jestli jste měli kaloricky náročné svátky, na nic nečekejte a dejte si novoroční detox. Bez předsevzetí, bez čekání na zítra nebo na pondělí nebo na cokoliv jiného.
U mě fungují jednoduché věci:
– hodně pít a hlavně vodu nebo čaje. Vodu jedu z Brita konvice, nějak mi víc chutná a nemělo by v ní být tolik chloru po uhlíkové filtraci. Čaje mám teď bílé, mátové a zelené. Prostě cokoliv bez přídavku cukru!
– ovoce dopoledne, zelenina odpoledne. Je potřeba vláknina a vitamíny. Sladké ovoce dopo, aby se stihla energie spálit.
– nejíst po 20h. Chodím spát pozdě a toto pravidlo umím porušit i ve 22h pytlíkem chipsů. Ale na plné břicho mi stačí i rohlík se šunkou, to se pak blbě spí, ráno se nekoná ploché bříško a noční regenerace taky nefunguje.
– omezit alkohol nejlépe na nulu. Letošní svátky byly obzvlášť výživné, co se alkoholu týká. Takže zahajuji abstinenci. Alespoň do dalších hor 🙂.
– detox podpořit potravinovými doplňky. Moji oblíbenci jsou běžně dostupní v DM – jablečný ocet na podporu metabolismu, selen na posílení imunity, B vitamíny jsou dobré na všechno možné. Teď jím ještě zelené potraviny – trio chlorella, spirulina a mladý ječmen – kvůli antioxidantům, neutralizaci překyselení organismu atd.
– cvičit dvakrát týdně pořádně a mezi tím rychlá čtvrthodinka. Ráda bych cvičila každý den, ale regenerace je stejně důležitá jako cvičení, takže dvakrát v pracovním týdnu je moje optimum. Mezitím doma chvilka u fitness programu v telce. Mám tu několik cvičících programů, tak je střídám – jednou jóga, pak women workout, fat burner, pilates. Nesnáším stereotyp a vymýšlet si vlastní cviky. Virtuální cvičitelky jsou pro mě na domácí chvilkové cvičení fajn 🙂.
– jít spát před půlnocí. Do půlnoci prý tělo nejlépe regeneruje, někde jsem to kdysi četla. No každá minuta spánku dobrá, tak proč koukat na kraviny v telce namísto dobrého spánku? 🙂

Tak jdu na to. Dnes jsme se vrátili z hor a snažím se dohnat alespoň vitamíny a pitný režim. No a utahaná jsem dostatečně po maratonu vybalování, tak spánek dnes dodržím taky 🙂.

Co váš novoroční detox, potřebujete jej po svátcích? Dáváte si cvičící předsevzetí? Jak dlouho vydržíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *