Dětské oči

Starosta má teď “údržbový” podzim. Jako kdyby potřeboval po třech letech pořádně prohlédnout. Hned v den narozenin na tříleté preventivní prohlídce jsme mimo jiné zjistili, že na jedním okem přečte na světelné tabuli méně než druhým okem. A už to začalo.

Od pediatričky jsme dostali doporučen vyšetření přístrojem PlusOptix včetně ordinace, kde nás vzali bez objednávání a následně i bez velkého čekání. Tam vše v normě, ale pro jistotu ho vzali zase na světelnou tabuli a zase bylo jedno oko o řádek pozadu.
Po tomto vyšetření bylo doporučením objednat se k dětskému očnímu doktorovi. A prý ať se obrním trpělivostí, protože se dostaneme nejdřív v lednu, kdybychom chtěli do Motola, tak až příští rok. Chápete to? Docela to ve mně vřelo.

Tak jsem hledala dětské oční ordinace a od známé jsem dostala tip na Dětské oční centrum Kukátko, kde byla sama s dětmi na vyšetření.
Od objednání do vyšetření to byly dva týdny, což jsem jásala. Předem si přečtěte ceník služeb, ať víte, co vás čeká. A pak už jen samé příjemné věci. Ano, příjemné :-).

V Kukátku je komorní prostředí, dekorace jsou laděny v duchu pirátů a plavby na lodi a centrem všeho dění je prostorný dětský koutek. Spočítala jsem dvě ordinace a tři vyšetřovny.
Když se ohlásíte na recepci, odložíte si boty a jdete do dětského koutku, kde čekáte na zavolání k vyšetření. Celkové vyšetření očí se skládá z několika částí a pokaždé, když odejdete do vyšetřovny, za pár minut se do koutku zase vracíte a děti si mohou znovu hrát. Tak se to v našem případě opakovalo třikrát. Když Starostovi rozkapali očíčka, dali jsme si svačinu a ani jsme nevyužili možnost jít se na půl hodiny projít ven.
A jak to zvládal Starosta? Objevil hračky a stavebnice, které doma ještě nemá, v přístrojích koukal na auta a balonky, což mu nevadilo, na světelné tabuli tentokrát přečetl oběma očima stejně a dokonce tak malá písmenka jako prvňáčci a odešli jsme s potvrzením zdravých očí.
Jednu krizi jsme ovšem měli – když jsme odcházeli z dětského koutku, tak se mu vůbec nechtělo. Rád by si ty svoje garáže a silnice stavěl dál :-).

Tak jako mně bylo Kukátko doporučeno, s klidným srdcem ho doporučím i vám, když budete potřebovat v Praze vyšetřit vašim dětem zrak. I když tu strávíte víc než hodinu a půl, dětem to vadit nebude. Personál je na děti zvyklý, při práci jsou trpěliví a profesionální.
Já jsem hlavně ráda, že to slabší očíčko byla nejspíš růstová fáze a odborné vyšetření potvrdilo zdraví obou očí. A to je nejvíc.
Hodně zdraví přeju i vám a vašim dětem.
Pusu, P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *