Diskuse s Juniorem

Ještě regulérně nemluví, na konci léta mu budou dva roky, ale rozumíme si, říká některá slovíčka a z toho odtuším větu, kterou chce říct a co po mně vlastně chce. No a taky už mi začal odmlouvat, prosazovat si svoje a je pěkně tvrdohlavý.

Nedávno jsem u Sedmikrásky na blogu četla zajímavý článek o výchově. Mělo by se jít na děti fikaně, nedávat jim příkazy, ale obelstít je jinou formulací příkazu. Třeba namísto – „běž se oblíkat, půjdeme ven“, by se to mělo obrátit a říct: „Vezmeš si ven tričko nebo mikinu?“ Začala jsem to používat a po měsíci zkoušení mám první výsledky 🙂. Na vylákání Juniora ven to zabírá skvěle. Řeknu mu teda vždy, že jedeme ven autem nebo kočárkem nebo že jdeme na výlet a jestli si vezme boty.. a on kývá hlavou ano a sám jde do předsíně pro boty. Nebo pro mikinu/bundu, cokoliv. Není to teda úplně podle návodu, ale když mu řeknu, ať se obleče, tak vlastně neví proč, hned je tam ten příkaz a na to mi moc nereaguje.

Ale mám jiný problém – jak ho nalákat z venku domů? Co mu mám říct? Vždycky to totiž skončí jekotem – ten je u nás poslední měsíc taky novinka. Nakonec táhnu hračky, koloběžku i Juniora a jen čekám, co mi kde upadne jako první. Nedovedu si představit dát mu na výběr – „vezmeš si hračky nebo koloběžku, jdeme už domů“. Stejně by se vztekal a ječel, že nezůstáváme venku… Někdo nějakou zkušenost nebo radu? Předem díky 🙂.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *