DIY – Adventní kalendář

V neděli byla první adventní neděle, železná, zároveň vyšla na 1. prosince, proto jsem celý minulý týden věnovala shánění a vyrábění adventního kalendáře a dekorace na stůl, aby bylo v neděli ráno vše připraveno.
Výzdobu na stůl jsem koupila a dozdobila sušenými pomeranči s hřebíčky. Máme dekoraci z větví stříbrného smrku a krémových svíček. Pěkně se hodí na dubový stůl do bílo-krémového interiéru.
Adventní kalendáře jsem vyráběla dva – jeden pro Juniora a jeden pro manžela. 🙂
Chvíli jsem brouzdala po Pinterestu ohledně nápadů na kalendář a jako dobrý mi přišel ten s papírovými pytlíky. Zbytek jsem si pořešila sama.
Na zeď jsem mezi dvoje dveře udělala konstrukci z bílého provázku. Vznikla osnova – jakoby stromeček s vrstvami větví. Sáčky jsem pokreslila čísly, polepila nálepkami sněhuláků, tučňáků, vloček a dárečků a naplnila dobrotami. Horní okraj jsem přehnula, proděrovala hvězdičkovou děrovačkou z Tchiba a uvázala mašličku. Nakonec jsem sáčky k provázkové síti přidělala dřevěnými kolíčky na prádlo, které jsme předtím s Juniorem pomalovali.
Junior má kalendář s červenými čísly a mašličkami, manžel s modrými.
Manžel má v sáčcích Ferrero Rocher a dala jsem je všechny do látkového košíku.
V neděli ráno byl Junior nadšený! Stál na chodbě a říkal: „Jedna, nula, jedna, nula, mami koukej, jupí petka.“. Jen na vysvětlenou – pro něj jsou všechna čísla jedna, nula nebo pětka 🙂. Manžel byl za sladké překvapení taky rád. Je to skvělé, když jsou oba nadšení 🙂.
Celá neděle byla příjemná. Na oběd jsme jeli do indické restaurace a předtím jsme byli na Staromáku u stromečku.

Jaký jste měli první advent? A co výzdoba a dárky pro děti? Kalendáře dáváte už prvního nebo až na Mikuláše?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *