Dobrá znamení

Ahoj!
Knihu Dobrá znamení, kterou napsali Terry Pratchet a Neil Gaiman jsem dočetla už před pár týdny. Dostala jsem ji do čtečky od mojí sestry a musím jí ještě jednou poděkovat. Knížka je totiž výborná :-).

Já vůbec nečtu fantasy věci, vlastně se motám pořád ve stejném žánru thrillerů a občas zabrousím do knih pro matky nebo komedií. Tentokrát to bylo o fantazii hodně. Ústředními postavami knihy jsou dva andělé Crowley a Azirafal – jeden z nebe a jeden z pekla. Jsou na Zemi už pěkně dlouho, občas se během staletí potkali a teď před nimi stojí velký úkol – nastrčit místo narozeného dítě Antikrista a čekat 11 let na konec světa. No a to by se nesmělo něco poplést, jak to tak bývá, že?

Když jsem si v prvních kapitolách zvykla na postavy a styl psaní, pak se kniha četla perfektně. Ve čtečce mi to hodilo přes tisíc stran, které jsem zvládla relativně brzy. Jsou knihy, které odložím a jdu číst jiné. U této jsem to neudělala, příběh je zajímavý, čekáte, co bude na další stránce, na dalším rohu, kam se nakonec stočí. V knize je spousta postav, některé jsou tam ale pro nastínění určitého detailu, těch důležitých zas tak moc není a dá se v nich orientovat.
Moc se mi líbilo vykreslení povahy Azirafala a Crowleyho, jejich příbytků, koníčků, choutek a také toho, co měli nebo neměli rádi na lidech a lidstvu obecně.
Příběh je sice hlavně o blížícím se konci světa, ale na pozadí ukazuje lidské povahy a zažité stereotypy. A také nastavení zrcadla, to mi v závěru knihy přišlo jako hodně dobrá scéna.

Kdo to udělal? A komu? Běžte si to přečíst :-). Počtu stránek se neděste, příběh běží jak po másle.
Mějte se fajn a ať vás provází jen dobrá znamení 😉

Pa, Pavla

2 komentáře: „Dobrá znamení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *