Dobroty z letní kuchyně

Ahoj všichni!

Během léta jsem na návštěvách ochutnala spoustu skvělých pokrmů, ať už na grilu nebo ze studené kuchyně. Některé byly běžné a některé tak výjimečné, že rozhodně stojí za zmínku a za sdílení receptu tady na blogu.

Pojďme se na ty dobroty podívat. Uvidíte, že ozvláštní vaše poslední letošní grilování nebo zazáříte napřesrok.

Grilovaná hlíva a lišky

Hned na začátku léta jsme okusili grilovanou hlívu ústřičnou. To bylo nebe v hubě! Vůně podobná smažené bedle, kterou si pamatuji z dětství. A ta chuť! Přitom tak jednoduchý recept: hlívu zakapete olejem, posolíte a maličko posypete drceným kmínem. Hostitelka ji pak nechala chvilku odležet a grilovala přímo na mřížce.

Když jsme tento recept dělali doma, vzali jsme si na pomoc alobalové vaničky. Do nich jsem dala hlívu, zakápla olivovým olejem, posypala hrubou solí a drceným kmínem. Taky božské 😉. Hrubá sůl se u nás při grilování hodně používá. Představte si, jak vám křupne a na pozadí máte tu jemnou houbu nebo maso… Zpátky ke čtení 😉. Zkusili jsme takto grilovat i lišky – stejný recept i postup, jen houby jiné. Lišky jsou o kousek tužší než hlíva, ale chuťově výraznější.

Dali byste si?

 

Balkánský sýr s česnekem a rozmarýnem

Tato lahůdka je myšlena jako pomazánka nebo chcete-li dip ke grilovanému masu. Dá se ale použít na mnoho způsobů, třeba k pečeným bramborám, namazaná na opečený chleba… fantazii se meze nekladou. Jak ji připravíte? Balkánský sýr rozmačkáte vidličkou a přiléváte olivový olej. Až získáte kašovitou hmotu, prolisujete do ní česnek – dle ostrosti, kterou máte rádi, přidáte nasekaný rozmarýn a zavřete do zavařovací sklenice. V lednici vám vydrží určitě víc jak týden. Ale z mojí zkušenosti už za víkend zmizí 😉.

Lízátka pro dospělé

Toto není ani tak recept jako spíš nápad na servírování grissini tyčinek a parmské šunky 😉

Snad vám bude chutnat 😉.

Hezký den!

P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *