Duben 2017

 

Ahoj,
malé ohlédnutí za dubnem – jaký byl? Velikonoční! Od začátku jen pečení, plány, zdobení, pak kopy jídla a ani jsem se z oslav a návštěv nevzpamatovala, už tu byly Čarodějnice :). Ale hezky popořádku… a vlastně to nebylo jen o přípravě na Velikonoce 😉

Víno, víno, prosecco
Jako co si budem, su holka z Moravy, z té jižní, aby bylo jasno. Ono teda jasno je, když mě sledujete nějakou dobu. 🙂 A můj duben byl od začátku ovíněný až až… až do konce.
Dostala jsem super nabídku na spravování nového instagramového účtu Mionetto Prosecco CZ. Já, milovnice prosecca a téhle značky jsem zaplesala, poskočila a netrpělivě očekávala kurýra s láhvemi a skleničkami :-).
Bavilo mě to, užila jsem si to, každou otevřenou láhev jsem fotila a bylo mi líto, že fotky nemohly být každý den. No mám jich ještě pár v záloze a ty vám ukážu na mém profilu. U některých jsme se vyloženě pobavily, když jsem fotila ve vinohradu :-).


Když jsem u vinohradu – víkend se sousedkami ve Velkých Bílovicích byl perfektní a doufám, že se z něj stane tradice. Vyrazilo nás deset žen na akci Ze sklepa do sklepa, počasí vyšlo, parta byla perfektní, víno skvělé… nic jsem si nechtěla koupit a odjížděla jsem se třemi kartony… já holka z Moravy, která má kořeny o dva kopečky vedle :-). Měla jsem auto plné vína a tašky jsme měly na zadním sedadle :-). Jak vám jednou zachutná… a spotřeba je velká a taky tu bude jedna svatba… ale to asi nevydrží.

Velikonoce
A když se člověk probral z vinného víkendu a téměř každodenního plnění povinností okolo Mionetta, byly tu Velikonoce. Celý předvelikonoční víkend jsem věnovala pečení, chystání, zapojovala jsem kluky, aby si to taky užili. Junior se ve školce naučil hodně o velikonočních tradicích, Starosta nám asistoval a ochutnával. S tatínkem si kluci upletli pomlázky z proutí, které nařezali u Vltavy a v pátek jsme se přesunuli na Moravu a začal kolotoč návštěv, oslav, rodinných setkání, kamarádů a v neděli zase víno – tradiční košt vína u nás v Dubňanech. Vzali jsme s sebou kluky, Junior se tvářil, že vínu rozumí a hodnotil to jako starý vinař, Starosta tam posvačil a chtěl pryč, víno ho zatím nebere :-).

Čarodějnice
Poslední dubnový den jsme strávili s kamarády a sousedy u ohně, s dobrou náladou a v dobré společnosti. Děti se skvěle pobavily a vyhrály, Junior šel nakonec spát ke kamarádům, tak nám přišel z akce v devět ráno :-). Ve školce udělal čarodějnici, tak jsme ji večer slavnostně zapálili.

Kosmetika
Přišel mi balík novinek od Kosmetiky MOJE a kromě tělového spreje, který jsem si dala do auta a upřímně na něj zapomněla (pardon, hned ho vyndám do kabelky), jsem zkusila vše. Laky jsou tradičně v dobré kvalitě, perleťové se mi na jaro moc líbí a pískový červený si zas nechám na nohy na léto, protože mám drží jak přibitý. Stíny na oči jsou také v nových barvách – mám perleťové světlejší a tmavší broskvové a pak matné fialkové. Drží mi hezky, z tmavších broskvových s perletí jsem nadšená, protože se staly mými každodenními společníky a krásně rozzáří oční víčko. Matné jsem použila dvakrát na linku a byly hezky vidět.

Když jsem byla muži pro dárek ke svátku, koupila jsem si v Sephoře balzám z nové ovocné řady. Mají jich asi 6 a kromě mandlového mi voněla i goji příchuť.

V DM jsem si zase jednou po ránu zařádila u stojanu Trend it up – sametové rtěnky v tužce… no nekup to. Tak mám odstín 020 a 030 :-).

A taky jsme byly s Martinou na pivu a konečně se ke mně dostala Chanelka, kterou mi Marťa sehnala a také jsme si lehce zařádily v OPI… prostě jsme potřebovaly korálové laky na jaro, že jo :-).

 

Akce
Na začátku měsíce jsem se byla podívat v Ikea na workshopu o terasách a venkovním bydlení. Moc se mi to líbilo – inspirace, nápady na konkrétní místa, prohlédnutí novinek a nakonec jsme dělaly moodboard pro naše vlastní terasy. Já jsem chtěla terasu oživit, protože máme prkna i teakový nábytek vyšisovaný do šeda, k tomu zeleno krémové potahy a okolo zelené rostliny. Tak jsem si na lavici dala alespoň sytě růžové polštáře, v Ikee koupila svíčky z letní edice, které jsou v krásných barevných obalech a ještě bych chtěla nějaký ubrus. Ten ale zatím nenacházím. Před dveře jsem taky pořídila venkovní koberec, který celé místo hezky zútulnil. Fotku naší terasy zatím nemám, protože jsme ji takhle nazdobili jen jednou a to hned přišla návštěva, tak nebyl čas na focení. Snad už bude hezky a konečně budeme venku víc. No a kromě věcí na terasu jsem ještě pořídila kytky a drobnosti do interiéru. Po několika letech jsem se zbavila odrostlých a nekvetoucích orchidejí.

 

Kniha ti sluší – to byla další akce, do které jsem se ráda zapojila – jeden dubnový týden byl v knihkupectvích věnovaný propagaci knih a čtení vůbec. Týden vrcholil Světovým dnem knihy a autorských práv. K nákupu knih jste mohli dostat červenou placku, kterou mám na fotce. Máte tu svoji? 🙂

Rande s mužem
Moc volných večerů jsme neměli, ale jeden stál za to – byli jsme v Mánesu na představení nového Volva XC60. Akce to byla krásná stejně jako nové auto, potkali jsme milé kamarády, se kterými jsme pak šli ještě do baru tančit. Moc jsme si to užili :-).

 

Rodina
Když jsou děti zdravé a všechno odsýpá podle plánu, tak ani není moc co řešit, že? Ale zas tak pohoda to nebyla. První dva týdny v dubnu ještě Starosta dokončoval léčbu po zánětu kyčle, až kontrola nás komplet uklidnila.
Koncem dubna jsme si taky vyzvedli přihlášku do školky, tak nás v květnu čeká zápis :-).
Juniora jsem přihlásila na letní tenisové kempy, kam se těší už od konce loňských prázdnin. Tentokrát by tam měly být i děti od sousedů, tak si to myslím všichni užijí. Jinak chce strašně chodit na fotbal. Už mi i brečel v autě, že chce hrát. tak jsem našla fotbalovou školičku, kam teď v květnu půjdeme kouknout. Budu ráda, když se proběhne venku. Snad už bude lepší počasí než bylo v dubnu.

A kromě tohoto všeho jsme si dávali neskutečně do nosu. Za všechna super jídla zmíním jen manželovy hamburgery, které udělal na čarodějnice. Vše připravil včetně upečení housek a namletí masa. To bylo žrádlo :-).

Co nás čeká v květnu? Kromě zápisu do školky, kam se půjde Starosta představit, také Juniorova první návštěva fotbalu, několikery narozeniny a já si dám cvičící a dietní měsíc. Zkouším zase bezlaktózovou dietu, ale asi to přehodnotím a najedu komplet na rostlinné výrobky a taky musím zase začít s rychlou chůzí. Docela mi to po měsíci chybí.
Mějte se hezky a užívejte si jarní dny!
Vaše Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *