Hlášky…

Tentokrát spíš Starostovy… Junior už je starší a takové ty žvatlavé přebrepty už se mu povedou málokdy. Ten spíš pouští perly k zamyšlení…

Starosta oproti tomu má pokusy o mluvení a někdy to zní legračně, jindy se jeho slovíčky trefí do situace. No užíváme si docela srandu.
Pamatuji na Juniora v tomto věku, kdy nezavřel pusu, pořád se ptal, co je toto a tamto, a nejhorší to bylo v autě. Tak se chlapeček naučil přibližně ve dvou letech dopravní značky na trase do města :-). A zůstalo mu to do dneška ta láska k dopravním značkám a ke značení vůbec, nejvíc ho berou závory a zábrany různého typu, silnice a nově si píše svoje vlastní cedule a lepí mi je na futra. Máme to doma samý Exit a WC :-D.

Mladší brácha je to samé ořechové. Snad se mi i zdá, že mele víc než Junior. On si třeba i od malička zpíval melodie, když usínal. Dnes jsem ho položila do postýlky, řekli jsme si “bobou” a když jsem odcházela, tak ještě zajdovi hajíkovi něco povídal. Když se vzbudí, tak někdy volá hned “mami”, ale jindy si něco brebentí.
Tento týden si třeba po poledním spánku něco povídal, tak jsem za ním šla a on hned začal ukazovat na auta v pokojíčku: “Auta, deme, dou (dolů)” – jako: mami, vyndej mě z postýlky, jdu si dolů hrát s auty.
Nebo třeba jedeme autem a Starosta na mě: “Koukej, ba-a” (Pozn. překl. Koukej, bacha!) A fakt se trefí do situace :-D. Jenže já mám při jízdě tendence reagovat na varovné výkřiky, tak mě to docela vyvádí z klidu…
A když někdo volá, tak do toho furt mluví. Nejdřív se ptá: ” Táta?”, když říkám, že ne, tak zkouší: “Teta?” a v autě, kde jde slyšet, tak se chce s každým pozdravit… moc si nepokecám a kolikrát ani neslyším, co říká volající.
Na druhou stranu – skvěle zdraví. Když někam jdeme, já ještě držím dveře, aby ho nebouchly a on už zdraví: “bobíden” nebo “ahoj” a když odcházíme, naučil se ode mě “na-e” (nashle).
Taky už zná, kdo u nás zvoní – buď “teta” nebo “kuý” (kurýr) :-))).
A vždy má poslední slovo, protože to moje poslední pokaždé ještě zopakuje 😀

Takže tak u nás, pořád se bavíme.

Mějte se hezky a užívejte si!

Pavla

IMG_2322

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *