Inspirace: Adventní kalendář

Ahoj všichni!

Advent se blíží, už taky začínáte přemýšlet o vzhledu a náplni adventních kalendářů? Kdo mě sleduje delší dobu, tak ví, že Juniorovi tradičně vyrábím adventní kalendář. Předloni jsem dělala instalaci na zeď, byly tam papírové pytlíčky s čokoládkami a gumovými medvídky a Junior byl nadšený. Kalendář tenkrát dostal i manžel, ale nestíhal ani jednu čokoládku denně, tak vloni ostrouhal 😀. Před rokem jsem koupila v Ikea drátěnou spirálu ve tvaru pomyslného stromečku, sama našila látkové pytlíčky na stroji po prababičce (to byl asi můj nejsilnější zážitek, že jsem to zvládla) a znovu naplnila sladkostmi. Už s menším úspěchem u synka. No a letos tu mám kromě Juniora i ročního Starostu. Zatím nemám vůbec představu, co klukům vyrobím. Čokoládu už jim dát nechci. Pokud hledáte inspiraci stejně jako já, možná vám pomohou tipy, které jsem zatím posbírala. Pojďme se na ně spolu podívat 🙂.

1. LEGO

U nás není divu, že? Junior od září přenechal LEGO Duplo bráchovi a ujíždí na LEGO City a nově má i LEGO Creator a stavíme domečky. Je ve svém živlu. A já taky, stavění domečků už mi chybělo 😀. Buď můžete koupit figurky nebo drobnosti z Lega a dát je do vašich pytlíčků a nebo existuje LEGO adventní kalendář – pro kluky ve verzi LEGO City a pro holčičky ve verzi LEGO Friends. Starší kluky možná potěší verze Star Wars. Figurky nebo drobné postavičky či kostičky do vašich vlastních kalendářů seženete buď na e-shopech a nebo v Praze na Národní v Muzeu Lega, kde se dají kostky koupit i na váhu.

2. Aktivity

Společné činnosti s rodinou si většinou necháváme na víkendy, dovolenou, Vánoce či prázdniny, ale udělat si na sebe čas a těšit se z maličkostí po celý advent možná bude taky příjemné zpestření. Může jít o společnou večeři, procházku, svařák s kamarádkou, odpoledne v bazénu až po adventní výlet do nějakého proslulého města, adrenalinový zážitek, prostě cokoliv vás napadne. Hlavně u toho buďte spolu 🙂. Můžete si napsat na každý den adventu kartičku a všechny pak dát do vašeho adventního kalendáře. A v době sociálních sítí mám nápad – vyfoťte si selfie při nějaké vaší adventní aktivitě – nemusíte tam ukazovat obličeje, stačí vyfotit místo, atmosféru, dát na Instagram a označit ji hashtagem #ohmybeautifuladvent  :-). Uvidíme, kolik lidí se přidá.

3. Drobnosti pro děti

Kdo nechce dávat čokoládky, může dát do adventního kalendáře drobnosti podle zájmů obdarovaného – malá autíčka pro kluky, Igráčky, dopravní značky, sportovní náčiní, jednotlivé díly nějaké stavebnice, která bude na Vánoce celá… Pro holčičky zase sponky, gumičky, výbavičku pro panenky, barevné poníky, malé panenky. Nebo třeba pro kreativní osůbky různá vykrajovátka, věci na tvoření – podle jejich zájmu. Někoho potěší 24 barev temper, někoho 24 různých šroubováků.

4. Pro tatínky

Pro muže mě napadá sada 24 piv nebo malých panáků, nové vánoční trenky nebo ponožky na každý den, kravaťáky pak třeba zaujme kombinace manžetových knoflíčků, textilních květin do klopy, různých kapesníčků do kapsičky. Pro technické fandy různé high-tech vymoženosti jako datové karty, USB disky, obaly na telefony či tablety,  krycí fólie, dotykové pero. A nebo taky 24 historických modelů autíček. Přeci jen jsou to pořád kluci.

Pro maminky

Co si budeme povídat, tady asi bude nejvíc na výběr, když ten článek píšu já. Adventní kalendář můžete udělat například kosmetický – plný laků a dát na každý den jinou barvu, nebo můžete dát do krabiček jednotlivé stíny, vzorky vůní či rtěnek, kosmetické štětce a na Vánoce tak mít celou velkou sadu. Kdo má fondy, nemusí troškařit a jít rovnou do plného balení. 24 nových rtěnek by byla bomba 😀. A nebo to vezměte nejvíc úsporně – každý den použijte jinou rtěnku, kterou už máte doma. Myslím, že 24 jich má asi většina z nás. Nebo můžete koupit již připravené kosmetické adventní kalendáře. Dají se vymyslet i kalendáře s doplňky – na každý den jiné náušnice, brož, náramek, řetízek vždy s nějakou zimní nebo vánoční tématikou. A nebo můžete mít 24 vánočních triček, šál, šátků, svetrů, spodních kalhotek, ponožek. Cokoliv si vzpomenete 🙂.

6. Gurmáni

A co třeba zasvětit každý den jiné ingredienci a snažit se udělat si alespoň jedno jídlo jinak? Kdo nechce vařit – navštívit 24 různých bister, kaváren či restaurací by byla dobrá jízda 😉. Napadá mě i vyzkoušet 24 druhů různých káv…

7. Milovníci vína

Jednoduché – na každý den jinou láhev z vašich oblíbených vinařství či zemí. Při této variantě vám zaručuji poklidné prožití adventu 😉. Jen bych hned prvního přibalila alkohol tester…

8. Vzpomínky

Co kdybyste si každý den adventu zavzpomínali třeba nad fotkami na svůj život, na vaše blízké, na zážitky, které jste spolu měli? Pobaví se jednak ten, kdo bude kartičky na jednotlivé dny vyrábět a také ti, kteří je spolu budou číst 🙂. A oprášíte tak prach ze všech vašich fotoalb.

9. Knihy

Zvládnete přečíst za jeden den knihu? Alespoň jednu povídku bychom ale zvládnout mohli, ne? Hm… že by další výzva? No jestli jdete do této varianty, čekám na vás na Instagramu s hashtagem #adventnictenispajou . Na začátku si založte v knihách lepící papírky s konkrétním datem a pak už jen půjdete po číslech. 🙂

10. Čokoláda

A jestli nechcete nic vyrábět nebo vymýšlet, kupte klasický adventní kalendář a máte na každý den něco sladkého. A nebo si kupte krabici dobrých ručně dělaných pralinek, tam aspoň bude čokoláda. 😉

Tak co, kolik adventních kalendářů letos uděláte? Já si asi udělám i pro sebe, libí se mi ten čtecí a vinný 😉. Taky se mi líbí zážitková varianta a nebo… nechte se překvapit a uvidíte. Aktuálně vždy na Instagramu a můžete se zapojit taky! #adventnictenispajou nebo #ohmybeautifuladvent .

Těším se na vaše nápady a fotky!

P.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *