Inspirace: Dárky pro rodiče

Ještě není pozdě na nákup dárků, tak vám přidám moji inspiraci na dárky pro naše rodiče. Najdete zde dárky, které jsme rodičům v minulých letech dali nebo třeba dárky, které mě zaujaly při brouzdání internetem a při rozhovorech s kamarádkami.

Relax
Každý si rád odpočine a čím je starší, tím víc se hodí spojit odpočinek s léčebnou procedurou, proto se jako první nabízí lázně. Stačí třeba i krátký pobyt nebo poukázka na vstupy do denních lázní a nebo se můžete rozšoupnout a koupit klidně týdenní či delší pobyt v dobrých lázních v Čechách či v zahraničí.
My jsme našim v minulých letech dali třeba pobytový balíček v Augustiniánském domě v Luhačovicích – tady je perfektní spa, skvělé jídlo a nádherné prostředí.
Pak jsme je poslali i na krátký pobyt do lázní v rakouském Laa, který jsme si pak zopakovali i s mužem. Prostě relax v bazénech, saunách, v krásném prostředí.
Jestli soutěžíte v mojí adventní soutěži, určitě jste viděli i pobytový poukaz do Lázní Kostelec, o který pořád můžete hrát.
Relaxovat se dá i u krátkých procedur, proto se nebojte darovat třeba poukázky na masáže (já chodím ráda na thajské masáže do Tawanu) nebo nechejte babičky opečovat na manikůře či pedikůře nebo rodičům můžete zajistit “napravení” pohybového aparátu a případné odblokování páteře atd. u dobrého fyzioterapeuta.

Hobby
Další skupinka dárků, kterou jistě rodiče ocení, se týká jejich koníčků. Tady se dá najít nepřeberné množství nápadů – ať už knížky, vstupenky na koncerty nebo výstavy, divadelní hry, festivaly folklóru či na balet nebo operu. Někdo rád luští křížovky nebo osmisměrky, dámy zase rády odpočívají při pletení, háčkování nebo šití.
Kdo má zručného tatínka jako já, který rád dělá se dřevem nebo různě okolo domu kutí, může dát jako dárek například novou vrtačku, sekačku na trávu či jiný pracovní stroj. Nebo nové rukavice na zahradu, hezké holínky, pracovní kalhoty. Většina tatínků zapomíná i na helmu nebo dobré brýle. A taky je sranda, když dědu sladíte s vnukem – co třeba stejné kalhoty s laclem? Našla jsem stránku, kde všechny tyto věci pro kutily pořídíte (dětské kalhoty zde, pánská verze zde). To si pak práci na zahradě užijí oba :-).
Maminky a babičky můžete obdarovat novým nádobím, skleničkami nebo formami na pečení, nápaditými kuchařkami nebo kávovarem.

Oblíbeným dárkem je i oblečení – děda už od nás dostal několik svetrů, polo triček, rukavic a šál, babička zase před několika lety dostala krásný set roláku a huňatého svetříku s kratším rukávem v podobné barvě a doplnila jsem to ozdobnou broží. Taky jsem mamce dala několik kabelek, šál nebo šátků. Má ode mě i náhrdelník s náramkem.

Další častou kategorií dárků je kosmetika – tady se dá vybrat od parfémů přes pečující kosmetiku po dekorativní, tělovou péči. Letos mám třeba nachystaný balíček pro moji téměř devadesátiletou babičku, ve kterém najde hodně hydratační péče na tělo, obličej, ruce i na mytí těla a vlasů. A samozřejmě mls ;-).

Jídlo a pochutiny – myslím, že dát hezký dárkový koš plný dobrot nebo vybraných delikates není vůbec nic špatného. Dá se darovat i dobrá káva, víno a vůbec rozličný alkohol na zahřátí při dlouhých zimních večerech. A pak čokoláda , sladké dobroty a bonboniéry. Sbíhají se mi sliny, jen na to myslím :-).

A asi nejlepším dárkem jsou pro babičku s dědou stejně fotky. Každé Vánoce tak dostanou nějakou fotku kluků nebo jim doplníme fotky do alba, které jsme jim založili, když byl Junior miminko. Populární dárky jsou i fotoknihy nebo kalendáře s fotkami vnuků.

Snad jste si z mojí inspirace vybrali. Napište mi, jaké dárky měly u vás v rodině úspěch?
Mějte se hezky a užívejte předvánoční čas. Pa, Pavla

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *