Itálie – Apulie

Ahoj,
před časem jsem tu slíbila článek o Itálii resp. o naší návštěvě na Italské ambasádě v Praze. My s mužem Itálii milujeme. Strávili jsme tu několik dovolených, měli jsme krásnou svatební cestu do Toskánska a Říma, máme rádi italské prostředí, přírodu i gastronomii.

Byly roky, kdy jsme do Itálie jeli i 4x za rok – na víno, na lyže, na golf, k moři, s kamarády i bez. Já vlastně jezdím do Itálie relativně pravidelně od svých 12 let. Velká pauza je až teď, kdy máme děti a autem jsme je sem ještě nevzali. Vlastně Juniorův první let byl do Milána, když mu bylo šest měsíců :-). Letos v létě ale naše italské odloučení skončí ;-).

Nedávno jsme s manželem strávili moc hezký večer na Italské ambasádě u příležitosti zahájení projektu Puglia eXPerience, což je soubor kurzů o italských potravinách vázaných na region Apulie. Kurzy jsou určeny pro odbornou veřejnost a týkají se vína a tradičních odrůd apulijského regionu, pšenice a procesu jejího zpracování, mléka a výroby sýrů a olivového oleje. Moc se mi líbil nápad přivézt pravé chutě Itálie do Prahy a nabídnout tak vše od ochutnání až po seznámení s dodavateli.
Projekt organizuje Italsko – česká obchodní komora, která také “dohlíží” nad kvalitou italských restaurací u nás. Ve vybraných restauracích, které jsou v souladu s tradiční italskou pohostinností a kvalitní gastronomií můžete objevit plaketu se zlatým Q – Ospitalita Italiana quality approved. Seznam oceněných restaurací naleznete zde.
Byli jste v některé z oceněných restaurací? A cítili jste rozdíl, když jste pak šli do “obyčejné” pizzerie, kterých je u nás jak hub po dešti? Podle mě je super, když někdo ocení kvalitu surovin a služeb, když je jasné, že jdete do pravé italské restaurace a není to zařízení, kde italskou mouku neviděli ani z rychlíku. Jen tak si člověk může udělat chuťový obraz o jiné zemi ve vlastním městě.

My máme mezi oceněnými restauracemi svoje oblíbené, ale teď mě napadlo, že by bylo super projít prostě jednu po druhé při našich randíčkách bez dětí :-). Tak na to se těším!
Napište mi, co vy a Itálie a jaké italské restaurace nebo dobroty máte v Praze rádi.

Mějte se hezky!
Pavla

1 komentář: „Itálie – Apulie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *