Jak zachránit nehty?

Ahoj, taky někdy míváte nehty v takovém stavu, že máte pocit, že už jim nepomůže ani svěcená voda?
Ať už je to po sundání gelových nehtů nebo se vaše vlastní nehty jen tak zblázní, pokaždé je to hodně nepříjemné.

Mě tohle potkalo letos na přelomu dubna a května. Na levé ruce se mi rozloupl nehet na prsteníčku, pak i na prostředníčku a v červnu už jsem měla rozpůlený i nehet na ukazováčku. Na všech se mi odloupl kousek horní vrstvy a jak nehty dorůstaly, zase se odlomení posunulo dál, takže jsem jej nemohla odstříhnout.
Pátrala jsem po důvodu tohoto štěpení – odlupování, ale na nic kloudného jsem nepřišla, snad jen kromě změny počasí :-). Ale vážně, dietu jsem nedržela, neměnila jsem jídelníček, děti byly v pořádku, nebyly žádné nezvladatelné stresy, vše běželo normálně. Ani jsem nepoužívala nějaké nové laky na nehty nebo nové procedury, které by mi to mohly způsobit. Takže doteď netuším, co se nehtům mohlo stát.

Do tohoto stavu mi přišel mail s nabídkou na vyzkoušení reparačního laku Sililevo. No jasně, že jsem neváhala a hned odepsala, že jdu zkoušet. Po návratu z dovolené už mě doma čekal balíček s lakem a já tedy od července dva měsíce lakovala a dnes se konečně dostávám k recenzi. O laky už jste si na začátku léta také zasoutěžily na Instagramu. Hádejte, jak lak obstál? Nebudu vás napínat, mám zase zdravé nehty ;-).

Reparační lak Sililevo
Lak dle popisu výrobce slibuje vrácení hydratace a minerálů poškozeným nehtům. Když jsou nehty křehké, deformují se, jsou až bolestivé, na to všechno by lak měl působit. Sililevo je vlastně hydrolak – v tenké vrstvě přilne ke keratinu v nehtu, hydratuje jej a vyživuje. Lze jej snadno smýt vodou. Obsahuje výtažek z přesličky rolní kvůli jejímu vysokému obsahu křemíku a MSM, který posiluje nehtovou ploténku.
Lak je nejlepší používat na noc, protože si jej pak dlouho nesmyjete z nehtů. Nebo je dobré, dát Sililevo jako podkladový lak před lakováním. Měl by se používat každý den minimálně po dobu tří měsíců, aby byl dosažen nejlepší možný účinek. Lze jej lakovat i dlouhodobě pro posílení nehtů.

Já jsem lak používala první měsíc každý večer a druhý měsíc dvakrát týdně pod barevné laky. Po týdnu jsem si všimla bělejších nehtů, po dvou týdnech nehty vypadaly jako po P-Shine proceduře :-). Opravdu byly krásné. Třepení se mi opravilo po měsíci na ukazováčku a prostředníčku. Prsteníček, který byl roztřepen a poškozen nejdéle, se zahojil až v průběhu druhého měsíce používání. Od začátku září si lak dávám sporadicky pod barevné laky a když nemám nalakováno, tak jej použiji i večer. Okamžitě se vsákne, než odejdu z koupelny, mám nehty suché. Lak nezanechává na nehtech žádný mastný film, který zůstává při použití olejů.

Za mě tedy palec nahoru pro hydrolak Sililevo – ať už na léčebnou kůru rozlomených nehtů nebo na použití jednou týdně v rámci doplňování hydratace a minerálů. U mě fungoval, jak měl :-).

Dámy, vyzkoušely jste tento lak taky? Výherkyně mojí soutěže, napište mi, jak se vám lak osvědčil :-).

Mějte se hezky a budu se těšit zase příště.
Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *