Jaký byl konec roku?

Ahoj,
máme nový měsíc a sluší se malé ohlédnutí za tím předchozím. Obzvlášť, když to byl prosinec a byly Vánoce a vůbec to celé bylo takové slavnostní. Nebo by to tak alespoň mělo být, že? 🙂

Prosinec byl pro mě jeden velký fičák. Jakože docela uragán. Na blogu běžela adventní soutěž a každý den jsem aktualizovala soubor se soutěžícími, kteří neustále přibývali, každý den jsem losovala. Teda chtěla jsem. Párkrát se opravdu stalo, že jsem losovala dva dny najednou – sypu si popel na hlavu.
No a do toho vánoční objednávky, ze kterých jsem měla obrovskou radost. Opravdu, musím napsat, že mě mile překvapilo, kolik pánů koupilo svým drahým polovičkám moje šperky a jaké krásné vzkazy jim nechali k dárku napsat. Dámy, máte doma pravé gentlemany, kteří si vás rádi hýčkají. Možná je na čase poupravit trochu mínění o českých mužích, někteří se fakt snaží :-). Takže děkuji! Děkuji za celý prosinec!

Klid byl až poslední týden před Vánoci. Měla jsem Starostu ve školce, chvilku času na sebe a na zařízení všeho potřebného. Ještě jsme měli předvánoční svařák. To je už po několik let povedená akce se sousedy, rodinou a známými. Tentokrát nás bylo 38 včetně dětí :-). A 20l svařáku bylo málo :-). Příští rok zase trhneme rekord. Letos jsem měla perfektního pomocníka – zavařovací hrnec, který se zapojí do elektriky a nastaví se na něm požadovaná teplota a on pořád hřeje a spodním ventilem si čepujete svařáček. Fakt vychytávka. Neumím si představit, že bych svařák zase dělala do těch litrových termosek jako v předešlých letech :-D. Děti byly výborné, hrály si v pokojíčkách, vlastně celý byt byl jejich. Dospělí byli venku na terase a nezmrzli jsme :-).

Vánoce už byly v klidu. Vše jsme si připravili 23. prosince. Nákup byl doma o den dřív, den před Štědrým dnem jsme dělali saláty, manžel zajel pro rybu, přpravil porce, obalil řízky, udělal i polévku a jeho skvělý salát. Na Štědrý den už jsme jen osmažili řízky a ohřáli polévku. Starosta nám svojí noční teplotou lehce změnil plány. Měli jsme jít všichni na Kampu a na šneky, tak jel jen manžel s Juniorem a my s prckem jsme byli doma. Měla jsem tak čas na přípravu stolu a úklid posledních věcí.
Když přišli kluci z města, už jsme se převlékli do slavnostního, začali jsme smažit řízky a k večeři jsme usedli už před pátou hodinou.
No a po večeři přišel Ježíšek a kluci se vrhli na dárky. Letos byly místo jmenovek na dárcích fotky a bylo to perfektní, i malý kStarosta věděl, který dárek komu patří. Byli nadšení. Junior si vzal největší krabici a když utrhl růžek papíru, začal ječet – Simpsonův barák! Uaaa, to bylo radosti, oba si dali oslavné tanečky a až celou krabici rozbalili, pokračovali dál. Bylo tam další LEGO, Starosta dostal hračku Volvo XC90, mají trička se Star Wars obrázky, sadu stolních her, mikiny, povlečení, snídaňové nádobí s Malým princem a spoustu jiných drobností.
Na Boží hod jsme se přesunuli na Moravu k babičce a dědovi, kde byl další stromeček a dárky, znovu LEGO, knížka k chytré tužce, Starosta dostal svoji menší hrací tužtičku, auta, hry, kopačák, stolní fotbal.
Já jsem pod stromečkem našla krásný růžovo bílý batoh. Doma jsem předtím měla parfém, poukázku na privátní spa a notebook. Manžel zase aktovku, doplňky na sporty, francouzská vína, knížku.
Zbytkem svátků jsme se projedli a propili. Viděli jsme se se zbytkem rodiny, oslavili jsme tety narozeniny, byli jsme za babičkou. V polovině týdne jsme se přesunuli domů a Silvestra jsme oslavili u sousedů.
Sešlo se nos zase spousta, děti spaly v jednom pokojíčku na karimatkách a Junior se nám vrátil domů s batohem a spacákem v jednu odpoledne. Šťastný :-).

Musím říct, že celé svátky byly příjemné, všechny akce se vyvedly a já si přeju jen jediné, aby to tak bylo i v dalším roce.
Doufám, že jste měli krásné svátky a konec roku a že jste si vše užili s vašimi blízkými ve zdraví a pohodě. A také, že jste vstoupili plní síly do letošního roku. Ať se vám vše, co si přejete, povede.

Pa, Pavla

2 komentáře: „Jaký byl konec roku?

  1. Jste tak krásná rodinka.A ta přezdívka-Starosta-fakt pecka.Jsem ráda,že svátky jste prožili podle svých představ a do budoucna Vám držím pěsti,ať se vám daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *