Jo Nesbo – Švábi

V pořadí druhá kniha o detektivu Harry Holeovi – na přebalu označena hako HH2. Vychází bohužel na přeskáčku asi jako šestá. Kdo je chce číst po pořadě – nejdřív tedy Netopýr a pak Švábi.

Harry odjel do Bangkoku vyšetřovat vraždu velvyslance – když se osvědčil v Austrálii, je to nejlepší kandidát na Thajsko. Kdo byl v Bangkoku, velice rychle si připomene ten smog a dusno, které tu vládne. Mně to připadalo jako sauna, když jsme vystrčili nos z letištní haly. Nesbo to popisuje velice podobně. Harry se snaží vyřešit zdánlivě nevyřešitelnou vraždu velvyslance, která se stala s minimem důkazů a beze svědků, nakonec se z toho překvapivě vyklubou dvě další vraždy. Do tří čtvrtin knihy máte pocit, že se Harry nemá čeho chytnout, už ho volají zpátky do Norska, nakonec to ale zase vyřeší 🙂.

Jako všechny ostatní knihy od Nesbo – skvěle napsané, výborná dynamika děje, nenudíte se, nepředvídáte, prostě dobrá knížka, u které nebudete litovat peněz. Už mám doma pěknou sbírku jeho knih a těším se na další.

Tak pěkné počtení všem 😉

10

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *