Jsem máma

Ano, jsem máma, dvojnásobná, ale dnes to bude o knížce od Kristíny Farkašové – Som mama, která vyšla v únoru v češtině i u nás.

S knihou jsem se setkala poprvé vloni u sousedky, která ji měla v originále. Přečetla jsem si kousek ve slovenštině a moc se mi to líbilo. Hlavně, jak holkám říká „knedle“. Pro holku z Moravy je to návrat ke kořenům J.
Ke čtení jsem se ale pořádně dostala až letos u české verze a po prvních stránkách jsem byla docela rozpačitá. Ta slovenština mi pořád zněla v hlavě tak nějak líp než čeština. A z knedlí byly koblihy…
Prvních pár kapitol jsem to nemohla skousnout. Ale pak jsem to překonala, začetla jsem se a můj postoj se obrátil. Už jsem nevnímala rozdílnost jazyků a některých výrazů, ale věnovala jsem se plně příběhům.

Knížka je poskládaná ze zážitků s holčičkami dvojčaty. Nebudu psát, že je vtipná, je prostě ze života a nasmějete se u ní pořádně. Hlavně, pokud máte vlastní děti nebo máte děti ve svém okolí, tak některé situace jsou prostě všude stejné.
Musím přiznat, že Kristínin humor je mi velmi blízký a líbí se mi její styl psaní – rychle a k věci – dobře se mi to čte.
A ty historky, nadhled nad mateřstvím, dělání si srandy ze všeho :-D. To se mi líbí moc, v tomto jsem se našla. Nebo třeba poznámky typu, že by ty děti někdy vyměnila nebo vrátila 😀 …je to tak svěží čtení.
S Kristínou jsem trávila čas ráda, brala jsem ji s sebou do města, ke kadeřníkovi, k rodičům, do vany i do postele, do MHD i do auta – ráda.

Holky, tuto knížku dejte vaší kamarádce, která čeká dvojčata nebo jiné mamince, která má zrovna nemocné děti a potřebuje zvednout náladu. Nebo si ji přečtěte samy, ať se pobavíte a zavzpomínáte, jak ty první rýmičky a příkrmy a odpoledne na písku probíhaly u vás :-D. Já jsem se bavila královsky a asi tu knížku pošlu jedné mamince, které by se mohla zrovna hodit.

Mějte se krásně a neberte to všechno okolo dětí zas tak vážně. Hlavně sebe :-).

Pa, Pavla

PS: Děkuji nakladatelství Euromedia za recenzní výtisk. Text a foto jsou moje vlastní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *