Junior lyžař

Ahoj,
Junior se snaží lyžovat druhý rok a jsem moc ráda, že ho to pořád baví. Nejdřív se vztekal, když jsme ho před rokem poprvé dávali na lyže, pak měl na Lipně instruktory a naučil se aspoň plužit a trochu zatáčet. Vloni ještě stihl párkrát sjet Obří sud a Monínec a zima skončila.

Dost lidí mi říkalo, ať letos nečekám, že naváže tam, kde vloni přestal. Jo, máte pravdu, první jízdu byl pořád na zemi a vztekal se a stálo to za prd. Sjezdovku na Obřím sudu sjížděl skoro hodinu. Už jsem měla strach a volala jsem manželovi, co se jim stalo. Já totiž víc než lyžování mám pořád bobování se Starostou (ale na Lipně už zkusí školičku).
Druhou letošní jízdu dal Junior jen se dvěma pády a třetí jízdu jel se mnou a konečně to vypadalo jako lyžování. Jo, spadl, protože se zastavil a překřížily se mu lyže, ale jinak sjel celý kopec najednou. Ale jak při tom řval, to byla prča: “Mamííí, já jedu rychle! Mamííí, počkej na mě! Mamííí, já jedu!” Zase jsme byli za klauny. No nevadí, odjížděli jsme s pocitem, že kluk lyžování nezapomněl a že dovolená na Lipně nebude provztekaný čas.

V pondělí jsem ho vzala na Obří sud znovu. Starostu jsem odvezla do školky a s Juniorem jsme vyrazili na lyže. (Starostovi to neříkejte nebo by se zbláznil :-D). S Juniorem jsme lyžovali celý čas kromě krátké přestávky na kafe a párek v rohlíku. I když bylo asi -5 stupňů a postupně se zatahovalo, pořád nám bylo dobře a sníh byl perfektní. K pohodě přispělo i super oblečení, které jsme letos vychytali. Jak už jsem psala ve článku o oblékání dětí v zimě (tady), tak když je pod nulou, dávám mu chlupatou první vrstvu na tělo i na nohy (Decathlon, Lidl), na tom měl silnou fleecovou mikinu (Decathlon) a nakonec oteplováky (Decathlon) a perfektní bundu (Hannah – Prodeti.cz).
My s manželem jsme historicky věrni Hannahu – oba od nich máme zimní bundy i oteplováky a já si koupila ještě černé v Tchibu, protože ty původní bílé jsou mi velké (nekupujte si v těhotenství lyžařské oblečení :-D).
Jako bonus na kopci v pondělí nikdo nebyl. Potkali jsme dokonce autobusy s dětmi ze školky, docela jsem libereckým záviděla, že mají svah tak blízko :-).

Junior jezdil skvěle. Byl super parťák a už se s ním dají sjíždět sjezdovky. Na lanovce je ukázněný, snaží se jezdit bezpečně – jinak začne řvát, že mu to jede rychle :-D. No dali jsme jedno kolo lanovky a sjezdu za 15min, to není špatné, ne? Mám z něho radost a moc se těším na dovolenou na Lipně.
Po cestě domů mi vytuhl a já jen litovala, že si nemůžu schrupnout taky. Jeli jsme přímo do školky pro Starostu a doma jsme si udělali líný večer u telky, jídla, s teplým čajem a pod dekou.

Napište mi, jaké byly u vás návraty k lyžím po roce u menších dětí? A od kolika jste dali děti na lyže? Starostu to první seznámení čeká ve 2,5 letech.
Mějte se fajn a užívejte zimu. Pa, Pavla

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *