Juniorovy nové knihy – Můj stát a Můj atlas světa

Ahoj,

k narozeninám  Junior kromě spousty dárků, o kterých už jsem psala v dřívějších článcích, dostal ještě dvě knížky. Vybírala jsem je bez nějaké debaty s ním, vlastně se líbily hlavně mně, ale zdá se, že jsem se mu trefila do vkusu a možná to bude i dobrý tip pro vaše Ježíšky ;-).
Obě knihy jsem objevila v knihkupectví v nabídce Knižního klubu, který distribuuje Euromedia a následně jsem je obdržela jako recenzní výtisky. Jedna nese název Můj stát a druhá Můj atlas světa.

Můj stát
Tato kniha je poučná jak pro děti, tak pro dospělé. Troufám si říct, že v oblasti státních symbolů se máme všichni co učit a rozhodně by se taková krásná kniha hodila do každé rodiny.
Knížka by si zasloužila tvrdé desky, ale jinak je perfektně udělaná – má krásnou grafiku, zajímavé zpracování a hlavně skvělé téma. S Juniorem nám kápla do noty – jednou mi po cestě ze školky začal zpívat melodii hymny se slovy: “Kde je můj domeček?” … Doteď se tomu směju, ale asi je vhodná doba doplnit výuku ve školce o další poznatky o našich státních symbolech.
V knize najdete tedy historii a informace o sedmi státních symbolech – velkém a malém státním znaku, vlajce, trikoloře, státní hymně, prezidentské standartě, hymně a státní pečeti. Navíc si můžete přečíst i o českých mincích a bankovkách, o poštovní známce či o národním stromu. Ilustrace státních symbolů od Milana Starého se prolínají s komiksovými pásky a s různými informacemi a zajímavostmi, které napsal Martin Velíšek. Podívejte se níže do galerie, kam jsem vyfotila pár stránek pro vaši představu.

 

Můj atlas světa
V Knižním klubu je kniha v dětské edici Chytrá hlavička. Jde o krásně ilustrovaný atlas světa s okénky na každé straně, ve kterých se skrývá nějaké překvapení. Děti mají takové knížky se schovkou rády. Už od prvních leporel, kde se schovávala zvířátka, se jim takové knihy líbí. Můj atlas světa začíná klasicky povídáním o Zemi, pak jde postupně po všech světadílech. Nejsou tam přesné kartografické mapy, jde o přibližné překreslení, znázornění významných měst nebo monumentů, zvyků a jiných zajímavostí, které jsou typické pro konkrétní oblast. Děti se rády dozví nové věci o různých obyvatelích a zemích na naší planetě. Atlasů máme doma už několik, ale každý je jinak zpracovaný a z každého se dozvíme zase něco nového.

Juniorovi se obě knihy líbí a jsem ráda, že jsem pro něj vybrala hezké dárky. Znáte některou z knížek? Napište mi. Mějte se hezky a budu se těšit zase u dalšího článku ;-).

Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *