Katalytická lampa

Ahoj všichni!

Katalytickou lampu mám doma už měsíc, za chvíli budu kupovat další náplň a ještě jsem vám o ní nenapsala. Tak to jdu rychle napravit 🙂.

Znáte katalytické lampy? Jsou to většinou krásné interiérové doplňky, které navíc provoní a vyčistí vzduch. Poprvé se používaly v 19. století ve francouzských nemocnicích k čištění vzduchu od různých mikroorganismů. Já tu svoji kupovala v À La Maison na doporučení kamarádky, která má stejně jako my kuchyni spojenou s obývákem a lampu zapaluje po vaření, aby neutralizovala pachy z jídla. Nemám totiž ráda, když se „vůně“ například po smažení dostane do celého bytu. Jasně, dá se větrat, ale pořád ten spálený odér někde zůstává. S lampou mi přijde, že se to vyčistí líp. Možná je to tím, že lampa i voní 🙂. Mám koupenou směs Clarity, která obsahuje vůni pomeranče, máty a rozmarýnu. Chtěla jsem ji hlavně kvůli rozmarýnu, ale ten tam bohužel vůbec necítím, jen ten pomeranč a vůně je ve finále hodně nahořklá. Tak budu muset navštívit kamenný obchod a k vůním přičichnout osobně. Líbila by se mi nějaká sladší, třeba cedrová.

Na fotkách je naše kráska. Stříbrná s tisícem hvězd 🙂. Do bílého interiéru se krásně hodí.

Lampa se používá tak, že ji před prvním použitím naplníte vonnou směsí přibližně do 2/3 a ponoříte do ní knot s pískovcovým kamenem, aby se nasákl. Zhruba po půl hodině můžete zapálit kámen, necháte jej 2 minuty hořet, plamen sfouknete a nasadíte ozdobný kryt. Když budete chtít lampu zhasnout, místo ozdobného krytu nasadíte pevné víčko, které zamezí přístupu kyslíku.

Napište mi, co doma používáte k provonění interiéru.

Mějte se hezky! P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *