Kurkumové čaje

Jak trávíte podzimní večery? Také si rádi uvaříte nějaký teplý nápoj a zahrabete se pod deku? Já tedy jo!
Posledních pár týdnů tu chodím v teplém kabátku, vařím čaje, louskám knížky a taky jsme s manželem začali zase koukat na seriál.Tentokrát sledujeme příběh Heinricha Mattoni. Samozřejmě – až uspíme děti a za předpokladu, že jsme oba doma a máme klid a nemusíme večer pracovat… což vychází přesně na jeden večer v týdnu, někdy ani to ne :-D.

K podzimní pohodičce jsem taky vyprala teplé deky, pořídila náplně do katalytické lampy nebo voňavé svíčky… a ze Sonnentoru jako na zavolanou přišly čaje. Poslali mi na ochutnání novou kurkumovou řadu čajů, koření do mléka Kurkuma Latte a také jejich populární adventní krabičku čajů, ve které je výběr z celého sortimentu.

 

Udělala jsem si tak advent hned v říjnu 🙂 – pěkně prvního jsem začala pít čaj s číslem 1 a pokračovala až do 24. Dětské čaje jsem dávala pít klukům. Všechny byly chutné, plné přírodních vůní a vlastně jsem nenašla čaj, který by mi vyloženě nesedl. Ovšem čaje, které jsem si zamilovala, jsou z řady Hildegarda – Energie a Svobodná mysl. Chvilkami jsem měla až euforické pocity… to samé při čaji Dobrá nálada, tipuji to na nějakou tajnou “veselou” přísadu :-D. Při procházení obchodu v Čejkovicích mi v hlavně zůstal ještě Hvězdný tanec, ten musí být také veselý už jen podle názvu, pro ten si zajedu příště :-).

Kurkumové čaje
Podzimní novinkou v sortimentu je řada tří příchutí kurkumových čajů. Jemný kurkumový sen je s rooibosem a vanilkou a je ze všech tří nejtmavší, má jemnou chuť, kurkuma nedrhne na jazyku, je super po jídle, protože dokáže zklidnit žaludek – alespoň u mě takto funguje.
Voňavý kurkumový sen je světlejší, krásně voní a v chuti pocítíte lehkou trpkost koření. Čaj je dobrý třeba na dopolední “nakopnutí” v práci. Večer bych si jej nedala, protože opravdu dokáže dodat energii.
Zlatý kurkumový sen – v šálku má krásnou zlatavou barvu, je jemnější než předchozí voňavá verze. I když obsahuje zázvor, tak není vůbec pálivý nebo štiplavý na jazyku. Je to pohodový čaj klidně na pozdní odpoledne místo kávy.

 

Kurkuma Latte je směs koření, které se dává do teplého mléka. Mléko je obarveno do zlata a koření zůstane nerozpuštěné na dně hrníčku Mám vanilkovou variantu a je to balzám na nervy. Znáte radu, že když chcete rychle usnout, tak byste měli vypít sklenku teplého mléka s medem? Tak si do svojí sklenky zamíchejte toto koření. Je to lahoda! Já si to koření sypu i do teplých ovesných kaší… a dala jsem ho i do štrůdlu :-D. Výborná záležitost.

 

Jaké máte podzimní večery u vás doma? Taky se rádi choulíte v teple s čajíkem v ruce? Asi to máme všichni podobně :-).
Mějte se fajn.
Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *