Kusmi Tea

Ahoj,
znáte čaje Kusmi Tea? Který je váš nejoblíbenější? Já jsem se k nim dostala letos a zamilovala jsem si hlavně Wellnes řadu. Samozřejmě nejdříve mě zaujaly barevné plechové krabičky a obaly, obchod na Smíchově se zdá být také jako z pohádky a ochutnávka čajů mě jen ubezpečila o jejich a kvalitě a vytříbenosti.

Postupně jsem začala pátrat více po sortimentu a původu značky. Věděli jste třeba, že začátek Kusmi čajů sahá až do roku 1867? Tenkrát petrohradský obchodník Pavel Michajlovič Kusmičov vytvořil první čajovou směs Bouquet of Flowers, která se prodává dodnes. Značka Kusmi Tea byla spojena s carskou rodinou a v roce 1917 ji Pavlův syn Vladimir přesunul do Paříže. Nyní se o ni starají bratři Orebiové, kteří obnovili věhlas a exkluzivitu značky, která má nyní přes tisíc obchodů po celém světě.
Sortiment Kusmi Tea je rozdělen na 4 kategorie:
– exkluzivní ruské směsi černých čajů ochucených kořením a citrusy,
– černé čaje – silné jednodruhové čaje nebo ranní směsi,
– zelené čaje – klasické jednodruhové či aromatiované extrakty ovoce a květin,
– wellnes čaje – unikátní směsi čajů a bylin s pozitivními účinky na náš organismus.

Moje oblíbené čaje jsou z řady Wellnes, jak jsem psala výše. Nejraději mám BB Detox – zelený čaj s maté, pampeliškou a grapefruitem, který by měl podporovat hydrataci pleti. Právě grapefruit mě na tomto čaji baví nejvíc. Líbí se mi taky sladká směs Be Cool ve fialové krabičce, která zklidňuje organismus – je v ní lékořice, máta a verbena. Výborný je i Boost v červené plechovce – ten zase obsahuje kromě zeleného čaje i povzbuzující maté, skořici, zázvor a kardamon. Tento čaj nádherně voní.

Kusmi Tea má v Praze krásný butik v nákupním centru Nový Smíchov. A v sobotu 3.12.2016 bude také otevřen nový butik v OC Chodov! Tak se přijďte podívat a třeba vás můj článek bude inspirovat k nákupu dárků pro vaše blízké ;-).
A pokud chcete pokusit vaše štěstí, můžete si zahrát o dárkovou kazetu Wellnes čajů ve Velké adventní soutěži tady na blogu ;-).

Mějte se krásně! Pa, Pavla

Děkuji PR zastoupení Kusmi Tea za zaslání čajů k vyzkoušení, fotky a text jsou moje vlastní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *