Květen 2017

Ahoj, mám tu další souhrnný článek za uplynulý měsíc a tentokrát vyloženě lituju, že jsem vám nepsala o akcích průběžně, protože se jich sešlo opravdu hodně. Kosmetiku, kterou teď nejvíce používám, už jsem alespoň popsala v dřívějším článku (zde).

Petřín
Květen začal rodinným dnem na Petříně. Kluci si tam zablbli na skákacím hradu, pak jsme absolvovali disciplíny, sbírali jsme za ně razítka. Byli jsme se podívat i na rozhledně – všichni jsme tam byli poprvé 🙂 a byl to krásný zážitek. Sice dost foukalo, ale ten výhled stál za to. Junior si statečně vyšlápl všech 299 schodů a dole jsme si dali zaslouženou zmrzlinku :-).
Vedle rozhledny je i zrcadlové bludiště, kde jsem byla kdysi jako malá. Kluci se tam nakrucovali, dělali opičky, moc se jim to líbilo.
No a v parku u lanovky jsme si s chlapečkama dali i prvomájové pusinky :-).

Den matek
Kluci s manželem mi popřáli doma, dostala jsem krásnou kytičku a parfém Aerin – Amber Musk, který mám moc ráda na léto. Děti ve školce udělaly koncem měsíce maminkám besídku a od Juniora jsem dostala moc hezký obrázek maminky, teda mě. Byla jsem šťastná i dojatá. Být jejich maminkou je za odměnu :-).
No a o víkendu jsme jeli i na jih, kde jsem popřála mojí mamce. Kromě dárků jsem ji vzala i na kafíčko do Sonnentoru v Čejkovicích. Znáte to tam? Sonnentor dělá čaje a koření a celý areál je krásně zrekonstruovaný, moc příjemný jak na posezení u kafe nebo čaje, tak i pro děti.

 

Hodonín
Moje “školní” město. Chodila jsem sem půlku základky a na střední školu, je to takové centrum nákupů pro místní region… kromě jiného samozřejmě i město T.G.Masaryka, že jo :-). Teď jsem tu vyloženě jako turista a jen koukám, co kde opravili, přestavěli a co je nového. S klukama jsme jeli odpoledne do cukrárny Art Café, která je u radnice. Dali jsme si moc dobré zákusky a zmrzku i s kafíčkem. Pak jsme ale chtěli chlebíčky na spravení chuti a to byl trochu problém je v neděli odpoledne sehnat :-D. Nakonec jsme to zakončili tradičně v Dubňanech pivem na zahrádce.
Já s tím cukrem mám trochu problém, jak je ho moc (a to jsem měla jen mističku créme brulée), tak nutně potřebuju slanou nebo hořkou chuť, abych byla v rovnováze :-D.

 

LEGO
Květen byl u nás taky o Legu – kluci dostali krásnou pozvánku na hrací dopoledne s Duplem. Pozvánka byla ve formě kostiček, ze kterých měli něco postavit :-).
Dopolední akce byla skvělá, měli jsme možnost pohrát si s Duplem, vyráchat se v bazénu kostek, podívat se přes brýle a speciální aplikaci v telefonu na svět tak, jak jej vidí batole. To se mi líbilo moc, celý zážitek umocnily i rukavice, kde byly tři prsty a byl problém už jen zaostřit na kostičky a poslat ruku správným směrem. Úchop byl téměř nemožný nebo to chtělo alespoň trénink. Tak po této zkušenosti jsem se zařekla, že nebudu dětem říkat, že jsou nešikové a jiné “povzbudivé” věci, které občas vypustím. Mají to fakt těžké.
Celou dobu tam putoval panáček přivázaný na nafukovacím balónku, všichni se různě snažili přivazovat další balonky a zkoušelo se, kdy už konečně poletí. Nakonec celý balonkový ranec vyfasoval Erwín (od Radky) a s Juniorem a Starostou jsme jej šli pustit do světa :-).
Tak ještě jednou děkujeme za pozvání i za poučnou přednášku Pauly Fassati o dětském učení, vnímání a motorice (www.lepsirodina.cz).

 

Golf, fotbal a Čestlický rozběh
Junior si v květnu zkusil další dva sporty – golf a fotbal. Chtěl zapsat do kurzů, o prázdninách půjde i na golfový příměstský tábor, aby se mu to dostalo trochu pod kůži a od září bude zase pokračovat. Fotbal je pro něj za odměnu. Celou zimu mi brečel, že chce hrát fotbal, ale já furt nebyla schopná někam ho zapsat. Navíc při představě, že bude pobíhat venku v té zimě… v květnu teda začal chodit do fotbalové školičky a k mému překvapení je tam hned vedle hala, kde děti trénují při špatném počasí. Tak jsem vlastně nemusela se zápisem tolik váhat. Poučení pro příště :-).
Z fotbalu je nadšený, golf mu jde. Museli jsme už samozřejmě pořídit i český dres, pak chrániče, kopačky, štulpny. Ale nejvíc by si přál dres s číslem na zádech…
Čestlický rozběh byl malý dětský závod, kam jsme se s kamarády přidali. Utíkal i Starosta ve skupince nejmladších dětí, ty starší, kde byl Junior, už byli dobrá smečka a běželi 200 metrů. Na konci bylo vyhlášení vítězů, předání medailí a diplomů, děti dostaly i odměny a byly nadšené.
S kamarády jsme pak šli do Čestlické Vejmrdy na výborný oběd. Celá restaurace mě moc mile překvapila. Nečekala jsem, jaký skvost se v interiéru skrývá a hlavně, jak dobré jídlo tu bude.

 

Koncert Monkey Business
S mužem a našimi kamarády jsme si dali společné rande ve Žlutých lázních – šli jsme na koncert Monkey Business. My s kamarádkou jsme se protančily večerem a chlapi nejdřív jen koukali, co to je za kapelu a za zpěváka :-). Pár láhví vína jim spravilo náladu :-)).

 

Rozlučka se svobodou
Poslední květnovou akcí byla sousedčina rozlučka se svobodou. Sousedka měla na začátku června svatbu, tak jsme ji pořádně zapily. Dámský večer začal u nás na terase láhví Mionetta a předáním prvního dárku na svatební noc. Pak jsme pokračovaly do řecké restaurace Delphi na výbornou večeri, přijela pro nás limuzína a provezla nás Prahou, fotily jsme se před Hradem a nakonec jsme byly v klubu DéJáVu, kde jsme protančily zbytek večera. Zakončily jsme to ještě přesunem do Jamese Deana, ale tam bylo tak narváno, že už jsme netančily.
Každopádně nevěsta (vole!) byla pořádně zapita, celý večer hrdě nosila darovaný závoj a na svatbu si vzala i modrý podvazek.

Uf, květen byl náročný na prožití i na napsání. Strávila jsem tu skoro celý den než jsem dala dohromady fotky. Červen už bude snad volnější nebo to musím rozdělit do více článků a psát to postupně.
Mějte se hezky a budu se těšit zas příště.
Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *