Letní makeup Clinique Super City Block s SPF 50

Ahoj!

Před dovolenou jsem od Clinique dostala k vyzkoušení jejich novinku (psala jsem o ní už dříve zde) – letní houbičkový makeup Super City Block BB Cushion Compact s vysokým ochranným faktorem SPF 50. Zkoušela jsem jej jak v čechách, tak u moře, při běžném nošení i při cvičení, tak už zhruba vím, jak se na mojí pleti chová.

Houbičkové makeupy jsou u kosmetických firem docela oblíbenými novinkami, zaregistrovala jsem je někdy vloni u Lancome a nyní je má například i Sephora pod svojí značkou. Vzhledově připomínají kompaktní pudr, ale když otevřete víčko, najdete v něm houbičku a další těsné víčko, které skrývá pěnu napuštěnou makeupem. Pěna mi vzhledově připomíná molitan :-). Makeup je tekutý, lehce krémový, aby mohl pěnou projít, nabírá se štětcem. V Clinique mají teď nový buffer štětec, kterým mi makeup zkoušela konzultantka při vybírání odstínu a na tento produkt je ideální. Alespoň při srovnání s mrňavým štětcem typu stippling, kterým si makeup doma nanáším já. Prsty se mi do houbičky sahat nechce kvůli hygieně, štětec si pokaždé přeperu. Jednou jsem zkoušela makeup nabrat i přiloženou houbičkou, ale toto použití se mi vůbec nelíbilo. makeup se vsákl do houbičky, na pleť se mi přenesla šmouha, která nešla moc rozetřít, tak jsem se snažila roztírat prsty a nakonec vzala stejně štětec.
Makeup se štětcem hezky zapracuje, s pletí splyne. Na pleti jej cítím jako jemnou vrstvu, která se za chvíli vsákne. Když makeup porovnám s Dior Nude Air, který je hodně tekutý a lehký, tak tento Clinique je více krémový. Ale jsou daleko krémovější makeupy, které pomalu ani nejdou rozetřít prsty. Rozhodně nový Clinique patří k tekutějším, konzistencí trochu jako fluid? Tam někde bych jej viděla.
Makeup má střední krytí, dá se ale po zaschnutí navrstvit. Dávala jsem si jej pak lokálně na místa, která jsem chtěla více zakrýt či chránit a druhá vrstva splynula s první bezchybně.

Finiš je takový přirozený “glow” – jako po nanesení hydratačního krému. Není to matující makeup. Po přepudrování fixačním pudrem Stay Matte Universal Blotting Powder (o kterém jsem psala zde) jsem se lesku zbavila, ale za pár hodin u moře nebo po cvičení se mi leskla T-zóna. Kdo má mastnou pleť, tak ten přirozený lesk asi nebude vyhledávat, ale pudrem se dá zmírnit. Naopak suchá pleť bude ráda za zdravě vypadající šťavnaté tváře. Mohl by také vyhovovat zralejší pleti.
Největší předností makeupu Super City Block, kvůli které bych pominula i nematný finiš na mém mastném čele, je sluneční ochrana SPF 50! Na makeup je to obří číslo, které je ale nutností. Nedovedu si představit den bez sluneční ochrany. Celoročně používám denní hydratační krém s faktorem 50. Ale vím, že jsem v populaci spíš v menšině a většina začne řešit sluneční ochranu až na jaře a nebo až s odjezdem na dovolenou. Přitom pigmentace ze slunečního záření ohrožuje všechny celoročně. Takže kdo nepoužívá krémy se sluneční ochranou, může to napravit alespoň s makeupem.

Já mu dávám palec nahoru pro toto léto ;-). Ostatně na dovolené jsem měla jenom tento makeup a svoji roli plnil skvěle i při cákání ve vodě. Jen jsem mu nakonec utekla odstínově :-))). Půjdete tuto novinku vyzkoušet? Na výběr jsou 4 odstíny za cenu 850 Kč.

Mějte se hezky a díky, že si sem chodíte číst!

Ahoj, Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *