Lída Baarová

Ahoj!

Minulý týden jsme konečně viděli film Lída Baarová od režiséra Filipa Renče. Záměrně jsem se vyhýbala recenzím kvůli mediální přestřelce mezi sympatizanty filmu a dokumentu o Baarové pod názvem Zkáza krásou, který ač natočen za jejího života, byl uveden do kin ve stejném čase jako film. Nechtěla jsem si ani kazit dojem zápornými recenzemi. Stačil mi jeden náznak na Instagramu a jinak jsem ani nečetla titulky.

Jak na mě film působil? Líbil se mi. Líbil se mi jako film inspirovaný skutečnými událostmi. Takové přece filmy bývají… Moc se mi líbilo obsazení a některé výkony herců. Zejména Stašová a Huba v rolích rodičů Baarové byli skvělí. Ovšem fenomenální byl Pavel Kříž v roli Hitlera ve scéně z Orlího hnízda. Tam byl nezapomenutelný a natrhl frak i Ivanu Trojanovi a jeho „hitlerovskému“ proslovu ve filmu Jedna ruka netleská (LOL). Samozřejmě, film o Baarové nebyla komedie a nedá se to srovnávat… Táňa Pauhofová hrála hezky. Líbila se mi třeba scéna, kdy trénuje němčinu 🙂.

Jediné, co mi na filmu chybělo, byl trochu víc propracovaný vztah s Goebbelsem. Připadalo mi to jako z rychlíku. Jenže to by pak byl film delší a nedostalo by se pořádně na část, kdy byla Lída zpátky v Praze.

Krásné bylo i prolínání „vypravěčky“ Baarové s dějem filmu. A nejlepší byl konec, kdy řekla: „A nebo to bylo všechno jinak…“. Co my víme, my jsme tam nebyli 😉. Znáte to, když se ráno něco stane, tak se to do večera dvacetkrát překroutí. A po těch letech…

Napište mi, jestli jste film viděli a jak se vám líbil. Jsem zvědavá 🙂.

Mějte se krásně!

Ahoj, Pavla

Source: http://www.lidabarrovafilm.cz

 

Publikováno v Doma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *