Mandlové mléko a máslo

Ahoj všichni!

Jak jste zvládli svátky? My jsme snědli kopu salátu, všechno cukroví, obešli celou rodinu a pomalu se dostáváme zase do našeho normálního režimu.

A já stále ujíždím na přípravě zdravých snídaní! 🙂 Pořád mě to nepustilo, právě naopak, zkouším další ingredience a kombinace. 😀 Teď zrovna mandlové mléko…

Kravské mléko si v poslední době dávám jen do kafe, jinak se mu snažím vyhnout. Teď mi hodně chutná to mandlové. Při porovnání se sojovým a rýžovým mi jede nejvíc. Soja je navíc silný alergen a to rýžové je vodové a chuťově slabé.

Zkoušela jsem ranní koktejl s mandlovým mlékem a ječmenem… a padla málem na zadek z té úžasné oříškové chuti a krásné pistáciové barvy! Kdo máte rádi Müller Milch v pistáciovo-kokosové příchuti, tohle se vám bude líbit, je to velice podobný nápoj a přitom o hodně zdravější.

Mandlové mléko do ranní kaše s pohankovými vločkami je taky super. Zatím jsem si kaši vařila s vodou, tohle je o tisíc procent lepší. Do kaše pak ráda dávám banán, borůvky, maliny, datle, ořechy, sirup z agáve, chia semínka, mandlové nebo kokosové plátky, mletou skořici, cokoliv je po ruce.

Mandlové máslo se dá přidat do kaší, ale dá se rozmixovat i do koktejlů a smoothies jako tuková složka pro lepší vstřebatelnost některých vitamínů. Nebo máznout na french toast, vafle či palačinky.

Asi si řeknete, že mi hrabe nebo že se ze mě stává biomatka – doufám, že nedojde ani k jednomu, ale experimentování se snídaněmi mě neskutečně baví. A když mě jedna potravina omrzí, naskytne se zase další ingredience, kterou můžu zkoušet dál, takže pořád ochutnávám nové kombinace. Navíc samé zdravé věci. A degustace mě velice baví, nejen u vína 😀

Další na seznamu zkoušení mám ořechové pasty… 😉

Znáte mandlové mléko a mandlové máslo? Experimentujete se snídaněmi nebo se držíte jedné varianty? Napište mi. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *