Na horách

Ahoj,
ještě jsem vám nepsala, jak bylo na horách :-). Jestli jste sledovali Instagram a Facebook, tak jste viděli pár fotek z našeho pobytu na Lipně. Bydleli jsme už počtvrté ve stejném hotelu hned u sjezdovky a měli jsme s sebou bezva kamarády. Kluci tak měli perfektní partičku celý týden. A my dospělí vlastně taky :-).

Lipno máme moc rádi, poprvé jsme tam byli s maličkým Starostou na začátku léta 2015. Byl to tenkrát jen víkendový pobyt v hotelu Slunečná louka, ale zalíbilo se nám tam natolik, že jsme se tam od té doby vrátili už třikrát.
Poloha hotelu je perfektní jak na zimní, tak letní dovolenou. V zimě se jezdí ze zahrady na lyžích přímo na sjezdovku a máte to 10 metrů k nástupu na lanovku. Nebo když šel Junior do lyžařské školičky, tak to bylo naproti hotelové zahrady jen na druhé straně sjezdovky. Bobová dráha je nedaleko, tam jsem byla letos se Starostou poprvé. V zimě je tam hezký kopeček pro sjíždění na bobech a saních. No a taky je tam všude spousta barů :-).
V létě je Lipno a jeho okolí perfektní pro kola, brusle, výety s dětmi (hned na kopci nad hotelem je Stezka korunami stromů a Království lesa), koupání v lipenské nádrži či v Aquaworldu nebo projížďky na lodi. I když bylo špatné počasí, dovedli jsme se v létě zabavit. Moc se nám třeba líbila prohlídka vodní elektrárny.

Ale zpět k našim horám. Junior se perfektně rozlyžoval. To je hlavní mezník této zimy. Vloni končil na Monínci s tím, že jej sjel, nepadal a dělal obloučky. Letos jsme jeli po roce na lyže na Obří sud. První dvě jízdy stály za prd a až třetí nespadnul a začalo se mu to líbit. Pak jsme jeli na Javorník ještě jednou jen sami a byl můj skvělý parťák. Kromě přestávky na kafíčko a párek v rohlíku lyžoval 4 hodiny v kuse a užíval si to. Tak jsme se tedy těšili, co řekne na lyžování na Lipně.

Letos jsme vychytali týden, kdy byla spousta sněhu a bylo i sluníčko. Jeden den se lyžovalo v mlze a v pátek už bylo hodně teplo a sníh odtával. Zbylé dny ale byly jak reklama na lyžování.
Junior si to užíval, lyžoval od rána až do zavření lanovky. Jeden den si dali s manželem i večerní lyžování.

S mužem jsme se střídali po půl dnech – já ráno hlídala Starostu, pro naše pomalé rozjezdy to bylo ideální, na sjezdovku jsme vylezli až před jedenáctou. Tam jsme dělali blbiny, stavěli sněhuláky nebo jsme bobovali. První den mi Starosta usnul na obřích polštářích, které byly v dětském parku.
Po nějaké polívce nebo dětském jídle v restauraci našeho hotelu jsme se s mužem střídali – on se bavil se Starostou a já lyžovala s Juniorem a našimi kamarády. Junior jezdil i ski crossovou dráhu, na které byly o víkendu závody. Jinak jsme jezdili červené sjezdovky na severním svahu a taky tu jednu, kde je kousek černý. Junior mi při jedné cestě lanovkou povídal, že lyžování je perfektní :-).

Tak mám dobrý pocit, že jsme ho přivedli k dalšímu sportu, který zvládl a má ho rád. Během týdne měl dvě lekce s instruktory, na svůj věk prý zvládá vše, co má a na co je jeho tělo stavěné. Mám z něho opravdu radost (#pyšnámatka) :-). (Ale tak můžu se vám tu pochlubit, ne? :-D)

Starostu jsem se snažila na lyže aspoň postavit. Tak tohle máme splněno. Drželi jsme se za ruce a šoupali nohama a on se trochu pohyboval, pak řekl, že nechce bruslit, já mu přišlápla lyži a ležel na zemi. To spustilo pláč, spíš řev, tak jsme vše sundali, lyže zabalili do auta a šli na čokoládu na pokoj. Tak snad příští rok. 🙂

No a co my s manželem? My jsme si užili super týden s našimi kamarády, konečně jsme si dopověděli všechny ty příběhy, na které je na návštěvách málo času, bylo hodně dobrého jídla, zábavy i alkoholu. Poctivě jsme dodržovali zastávky v bufetech i hotelovém aprés-ski altánku. 🙂 Starost o tři děti se ve skupině taky zvládla líp než kdybychom tam byli sami. Kluci byli parťáci, v koutku se vždy potkali s dětmi z celé restaurace a zahráli se. Po pobytu venku byli i unavení, tak uspávání netrvalo nikdy déle než 10 minut. Jo a dokonce jsme byli i bruslit na jezeře! To byla pecka. Kluky to teda moc nebavilo, ale my s kamarádkou jsme si zajely z Mariny do Yacht klubu a tam jsme obkroužily ovál. Super zážitek :-).

S manželem už řešíme, kdy vyrazit do Rakouska. Starostu se budeme snažit už reálně postavit na lyže. Od tří let může mít individuální lekce s instruktory, tak to zkusíme na začátku zimy buď na Monínci nebo na Javorníku a uvidíme. Snad se mu lyžování bude líbit stejně jako bráchovi :-).

Napište mi, kde jste byli letos na horách nebo kam třeba ještě pojedete, jak a od kdy lyžují vaše děti, ráda si počtu a přiučím se ;-).
Mějte se krásně. Pa, Pavla

2 komentáře: „Na horách

  1. Lipno, moje srdeční záležitost 🙂 strávila jsem tam krásne ctyři zimní sezóny 🙂 u nás lyžuje zatím jen sestiletak, čtyřletou jsem letos zkusila poprvé a dvouletá si ještě dva roky počká. Z mojí zkušenosti není kam chvatat, hodně malých dětí v tom sedí a blbě se to odnaucuje a u těch větších je pak pokrok mnohem rychlejsi. Nejmladší dítě, který jsem na Lipně učila, mělo 20 měsíců, jezdilo s dudlíkem a popíjelo z flašky. Nemělo z toho vůbec nic a to nemluvím o zdravotních rizikach 🙁

    1. Děkuju za komentář :-).
      Junior se učil jako 4,5 letý a teď má druhou sezónu a jezdí hezky.
      U toho malého jsem myslela, že bude chtít opičit po bráchovi, ale nechce. Fakt je kliďas. Stoupl si, vyzuli jsme to a letos stačí. Já ho nutit nebudu. 🙂 Ono stejně není kam spěchat. Já lyžuju až od dospělosti 😆

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *