Nákupy do školky a něco pro prvňáčka :-)

Ahoj,
v minulém článku jsem psala, že jsou oba kluci ve školce a Junior ještě není prvňáček, i tak se nám ale nevyhnuly klasické nákupy typu “back to school”. Nekupovala jsem sice pastelky podle seznamu, ale ostatní se asi bude opakovat až do maturity :-).

Co tedy mají kluci nového?
Jako první jsem na e-shopu Prodeti.cz pořídila gumové boty Coqui, protože Starostovi už v srpnu byly ty jeho bývalé malé a potřeboval větší velikost. Ještě si je tedy užil jako letní botky na zahradu a k vodě a od září je nosí doma jako bačkůrky nebo když jdeme k bazénu.
Junior má ty svoje letní ještě velikostně dobré, ale jak v nich lítá po zahradě, tak jsou už docela okopané. Takže potřeboval na plavecké kurzy taky nový model. Přeci mu nebudu hned v září dávat okopané boty, že jo? (Taky se snažíte, aby aspoň první měsíc chodili relativně nažehlení? :-D)
Coqui nemáme poprvé, klukům se boty se žabičkami líbí a pro mě je důležitý poměr cena/výkon.

Coqui – žabičky v jezírku 🙂

K narozeninám dostal Junior svůj batoh pro prvňáčky – model Jágr Kids 68 od české firmy Stil. Ano, je to o rok dřív, ale on ho nosí do sportovních kroužků, tak je podle mě super, že má hezký a kvalitní batoh. Hlavně je lehký a funkční. Když jsme vybírali vzor (ne, nebylo to překvápko), tak mě zarazilo, že nechtěl fotbalistu, ale Jágra. Takže máme batoh s legendární 68.
Zbytek byl Juniorovi jedno, ale mně ne. 🙂
U tašek pro prvňáčky už dlouhodobě registruji krabicoidní trend a obrovskou váhu. Batoh Stil je úplný opak – nevypadá jak krabice na zádech dítěte, prostě je to funkční batoh, který si dítě může vzít do školy i na výlet a na kroužky, a pak ta muší váha 600 gramů! Z toho jsem byla nadšená nejvíc!
Samozřejmostí jsou také polstrovaná a odvětraná záda, vnitřní výstuž, která se dá ze zad batohu vyndat, nastavitelné ramenní popruhy, hrudní popruh, reflexní prvky, 4 hlavní kapsy plus vnitřní kapsičky na drobnosti, boční kapsy na láhev, kroužek na klíče a spousta malých drobností, které dětem usnadní organizaci jejich školních potřeb.
Juniorovi už jsem k batohu koupila i školní deníček – nevím, teda po kom to má (:-D), ale potřebuje si odškrtávat dny a i když neumí psát, hlídá si datum a snaží se aspoň nakreslit, co který den dělal. Ze stejné jágrovské edice se dá pořídit i sáček na tenisky, dva druhy penálů a jiné doplňky. O ty si asi napíšeme Ježíškovi :-).

Junior a jeho batoh pro prvňáčky

Kromě tohoto bylo samozřejmě potřeba spousta nového oblečení. Junior se tradičně vytáhl, takže velikost na deset let nebo 134/140 už v jeho skříni dominuje. Nebudu to radši moc komentovat, zimní bundu jsem mu ještě nezkusila a tajně doufám, že mu bude ještě dobrá… i když při pohledu na loňské fotky mu tenkrát byla akorát… Takže co do školky a na všechny tréninky?
Musela jsem hlavně řešit funkčnost a vrstvy. Takže má tepláky lehčí i s vnitřní fleecovou vrstvou, na chladnější dny softshellové kalhoty a ještě jedny nepromokavé. Bundy má od lehkých větrovek přes softshellku po vatovanou, kterou už asi vytáhneme vzhledem k poklesu teplot. Funkční trika má s krátkým i dlouhým rukávem, lehká i silnější se zipem. Mikiny nosí teplé fleecové i lehké sportovní.
Prostě do každého počasí a na každý sport je potřeba něco jiného. A Starosta to všechno jednou podědí, chudáček :-). Většinou mám ale zkušenost, že děti z věcí dřív vyrostou než že by je zničily.

Už se docela těším na příští rok, až budeme kupovat věci do školního batohu. To už se totiž bude odehrávat v papírnictví a tam jsem ve svém živlu :-D.

Tak se mějte hezky a škole a školkám zdar!
Pa, P.

PS: Děkuji e-shopu Prodeti.cz za poskytnutí produktů k recenzi. Fotky a text jsou moje vlastní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *