Péče o dětskou pokožku

Ahoj.
když jsem byla na snídani s Biodermou, kterou pořádalo Feedo.cz, tak mě napadlo udělat článek o péči o dětskou pokožku. Nejen o mytí a promazávání, ale také o čištění pleti, o tom, jak se doma staráme my. V létě jsem si totiž uvědomila, že já si pleť čistím dvakrát denně, ale moji kluci se myjí večer a obličej většinou jen sporadicky mýdlem a přitom mají na obličeji také krémy s UV faktorem, potí se a potká je přes den spousta nečistot, jako mě.

Co teď kluci používají
Aktuálně neřešíme žádný kožní problém takže nejsem zaměřená třeba na kosmetiku vyloženě pro atopiky. Nejsem ani zastáncem striktně přírodní kosmetiky. Vyberu si i z přírodní nebo z chemické podle toho, co funguje a co nám vyhovuje. Bez parabenů a ropných produktů je už téměř vše.
Když to vezmu hezky po pořádku, tak základ péče o pleť je čištění a hydratace celého těla. U dospělých si to vztahujeme spíše na obličej a u dětí na tělíčko, ale jde opravdu o pokožku celého těla. Přece u dětí nemůžeme zapomínat na mytí a hydrataci obličeje a u dospělých zase na hydrataci celého těla. S postupujícím věkem se nám všechna péče projeví. (vím, o čem mluvím, proto se běžte namazat od krku až po paty :-D)
Na mytí kluků používáme sprchový gel z řady Atoderm, protože pokožku vůbec nevysušuje, hezky voní, má pumpičkové dávkování a je ho litr! Na jedno dítě mi stačí dvakrát stlačit pumpičku a kluci jsou umytí. Tento sprchový gel může používat celá rodina, od kojenců až po dospělé. Sama jej také používám, když se koupu ve vaně a můžu potvrdit jeho jemnost a že pokožka po koupání nepne. Když jsem ve sprše ve druhé koupelně, tam mám svoje voňavé produkty.
Po mytí a usušení kluky natírám tělovým mlékem. Mají to tak odmalička. Jen jako miminkům jsem jim dávala na tělo olej. Teď tu máme hydratační mléko z řady Atoderm na základní hydrataci pokožky. Jak říkám, neřešíme atopickou pleť, i když jsou tady produkty z řady Atoderm. To je ale proto, že tato řada je k pokožce šetrná a nevysušuje ji, ani nedráždí a perfektně hydratuje.

Po namazání těla jsou hotoví, ale jak jsem psala výše – co s obličejem? Začala jsem si tedy sumarizovat, co by se z mojí vyzkoušené péče klukům hodilo a došla jsem k následujícímu:
– potřebují umýt obličej nevysušujícím mycím gelem bez mýdla
– nebo použít micelární vodu
– následně hydratovat

Aktuálně kluci používají: mytí obličeje mycím gelem (tváře a čelo), očištění micelární vodou (celý obličej), nanesení hydratačního krému. Nevysušující mycí gel na tělo i tvář máme jasný – gel Atoderm je k tomu jak dělaný, micelární voda byla také jasná volba – dětská micelární voda ABCDerm, kterou jsem dříve používala i já, a hydratační krém teď v zimě používají Cold-Cream z řady ABCDerm.

Na snídani s Biodermou jsem s paní konzultantkou řešila nutnost oplachovat micelární vodu z obličeje. Vysvětlila mi, že micely se oplachovat nemusí, že se vytvoří až na odličovacím tamponku po styku s nečistotou z obličeje a setřou se tedy tamponkem pryč. Pro můj klid jsem kluky občas přestříkla minerálkou nebo přetřela růžovou vodou. Čistou a suchou pokožku pak hydratujeme krémem Cold-Cream. Překvapilo mě, že dětská verze není hutná, ale naopak tekutá téměř jako mléko. Přesto mají kluci hydratovanou a hebkou pokožku, nikde žádný stroupek po vysušení. Dokonce citlivá místa z okolí úst se přes noc regenerují po natření tímto krémem. Na horách ke Cold-Cream ještě ráno přidám bariérový krém do zimy a větru a na noc zůstaneme u osvědčeného.

Napište mi, jak pečujete o pokožku dětí vy a jestli také řešíte, jak si mají mýt nečistoty z obličeje a co k tomu používáte. Myslím, že je to docela zajímavé téma pro nejednu maminku. Když si vzpomenu na moje dětství, tak se obličej vůbec neřešil, až jsem se v pubertě vyházela, tak se teprve řešilo, co s tím xichtem provedem a kosmetička mě učila potřebnou rutinu. Jak jste začínali vy?

Mějte se moc fajn a užívejte si poklidný advent! Pa, Pavla

PS: Díky Feedo.cz za zaslání všech produktů k recenzi, fotky jsou moje vlastní.

1 komentář: „Péče o dětskou pokožku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *