Posílení imunity

Ahoj,
nedávno se mě kamarádka ptala, jestli jsou kluci nemocní a co používáme na podporu imunity. Tak jsem si vlastně uvědomila, že kromě pár dnů s rýmou nebo ztraceným hlasem se nic vážného nedělo, dokonce v lednu proběhlo i Starostovo očkování a bylo bez následků.

Jak se staráme o posílení imunity?
U Juniora z velké části sportem – chodí dvakrát týdně do bazénu (tenis v hale asi na imunitu zrovna nebude). Kromě tohoto klukům dávám důsledně bylinkové a vitamínové preparáty na podporu imunity.
Někdy koncem srpna jsem objednávala první várku bylinných kapek Vironal a Grepofit, které už jsem kupovala od té doby znovu a pravidelně klukům dávám jejich denní dávku. Protože jsou kapky hořké, dostávají je doplněné o Rakytníkový sirup s obrázkem Krtka, který kupuji v drogerii. Zhruba od listopadu jsem zase začala kupovat Celaskon Easy – sáčky do pusinky. Je to něco jako Vitacit, céčko se jim rozpustí v puse. Dostávají jej každý druhý den.

My s manželem máme na běžné dny různé šumivé vitamíny, já mám ráda céčko se zinkem, které se dá vypít jako studený či teplý nápoj. Manžel si kromě kapslí libuje i v šalvějových bonbonech, které jí každý den. Nově také máme na vyzkoušení bylinkové kapsle Včelka, které obsahují kromě 18i alpských bylin podporujících imunitu a regeneraci i pyl – pro mě samé dobré a zdraví prospěšné látky. Kapsle se dají brát preventivně nebo při zvýšené dávce jako podpora léčby probíhajícího nachlazení. Bylinné přípravky mám hodně ráda, věřím, že pomáhají daleko líp než chemické léky a jsou také staletími prověřené. Vzpomeňme si třeba na všechny recepty našich babiček a maminek :-).

Když cítím, že se o mě nějaké nachlazení pokouší, tak zvýším přísun céčka a také si dám horkou vanu s bylinkovým olejem. Před Vánoci jsem dostala krásnou sadu od Kneipp, ve které bylo na vyzkoušení šest různých olejů. Nejvíc se mi líbil eukalyptový olej proti nachlazení. Už od dětství jsem to takto dělala, když jsem se cítila prochladlá – horká vana a bylinky proti nachlazení. Účinkuje to skvěle a vždy se mi hodně uleví.

Když přeci jen nemoc propukne
Hlavně zůstat v klidu a hodně pít. Manžel se často diví, když jsou kluci nemocní, že vlastně nikdy nejsou pod peřinou. To už musela být vysoká teplota, když byli zalezlí v postýlkách. Naopak, když měli jen zvýšenou teplotu, tak postel nechtěli ani vidět, ráno jsem jim dala domácí oblečení, dávala jim zvýšené dávky vitamínů a bylinkových přípravků a snažila jsem se do nich dostat co nejvíc tekutin – kromě jejich oblíbené vody klidně i ředěné džusy a hlavně polévku. Vždy, když jim něco je, tak víc spí, takže se zase vrací režim odpoledního spánku. Což je pro mě úleva, protože ukňouraní chlapečci dokáží svoje. Pořád jim měřím teplotu, abych mohla včas podat Nurofen.
Na měření teploty máme klasický digitální teploměr, který slibuje odečet do deseti vteřin. Novinkou je u nás infračervený teploměr Metric 308 Smart (klik pro nákup se slevou), který ukáže teplotu těla nebo objektů už za jednu vteřinu. Musí se to jeho měření nejdřív vychytat, ale pak je to brnkačka – zamíříte na čelo, zmáčknete „spoušť“ a na displeji vidíte teplotu dítěte. Krásně tak můžete měřit spící miminko, aniž by se probudilo. Zvukové signály jsem na našem stroji hned vypla, takže probuzení opravdu nehrozí :-). Při prvních pokusech o měření jsem měla trochu problém odhadnout dobrou vzdálenost měření. Nakonec měřím na délku svého palce – k čelíčku dítěte pomyslně přiložím palec a na konec jeho délky se snažím přidržet teploměr, ruku oddělám a zmáčknu měření. Už teda měřím bez ruky, protože vzdálenost mám tak nějak v oku.
Hned jak jsme teploměr rozbalili, tak jsme zkoušeli porovnávat měření s klasickým digitálním a hodnoty byly stejné. Takže naší nové „pistoli“ můžeme důvěřovat. 🙂

Doufám, že letošní zimu přežijeme s bylinkami a céčkem, jako doposud. Ťukám tu na dřevo :-). Jak jste na tom s prevencí a přípravky na imunitu vy? Napište mi zase vaše tipy.

Mějte se hezky a buďte zdraví. Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *