Říjen

Jaký byl náš říjen? Když zpětně procházím diář a Instagram, tak bych řekla, že docela nabitý. I když jsme nebyli na žádné extra dovolené nebo akci.

Měsíc začal posledním takřka letním dnem, který byl skvělý na Modřanský jarmark. Měla jsem tu s kamarádkou stánek, kde jsem prodávala svoje šperky, k tomu jsem měla pro děti výtvarnou dílnu a celkově se den krásně vydařil. Po akci jsme ještě se sousedy opékali buřty, byl to poslední oheň na zahradě.

A pak už přišlo klasické podzimní počasí a s ním první zdravotní komplikace tohoto školního roku. Nejdřív si tedy kluci střihli očkování, protože byli v září zdraví. Starosta měl bohužel vzhledem k věku na Hexavakcínu reakci a opuchlo mu rameno. Týden po očkování pak dostal šílenou virózu, která se ho urputně držela dva týdny. Takže vlastně víc jak půlku měsíce nechodil do školky, s hlídáním to taky nebylo valné, tak jsem jen rušila jednu domluvenou akci za druhou.
Večer mě vystřídal manžel, tak jsem například mohla odejít na představení diáře Rok podle Dary, byla jsem s kamarádkami na několika večeřích, hlídačka měla alespoň jeden večer s kluky a my jsme byli s manželem na italské večeři. Konec října patřil Halloweenu – já jsem šla jen na krátkou návštěvu do Lelís Cupcakes a ochutnat podzimní menu z Famagusty. Na večerní akce byl říjen bohatý a přes den jsem prostě byla utěšovatelka malého maroda.
Junior to naštěstí nechytl, jen byl jeden víkend hodně unavený a téměř celý ho prospal. Asi je toho sportu na něj hodně – má dvakrát týdně plavání a dvakrát týdně tenis, do toho každý den ve školce.
Oběma klukům pořád dávám rakytníkové kapky a Vironal s Grepofitem. Junior má preventivní dávky, Starosta měl dávky akutní. No už je to pryč a před námi je nový měsíc. 🙂

Co se týká nákupů a nových věcí u nás doma, tak ty jsou vyloženě ve znamení podzimu – vlněný kabát, kožené chelsea boty, konečně jsem si pořídila i pohorky a hlavně pro kluky kopu funkčních věcí a termoprádla. Říjen byl tedy o nových botách a zateplování šatníku. Už jsme taky pořídili zimní boty do sněhu. A chybí Juniorova zimní bunda, na tu se teprve chystám.
Junior začal mluvit i o Ježíškovi, pár dní tu procházel katalog Lega a zase si vybíral svoje dárky, které by si přál dostat. Starosta chce vždy to samé, co brácha, ale Vánoce jako takové vůbec neřeší. Ty loňské si nejspíš vůbec nepamatuje, byl mu teprve rok a kousek. Já už jsem taky začala psát svůj dopis Ježíškovi a ujasnila si některé voňavé položky.
A dokonale jsem se naladila na podzimní vlnu s večerními čajíčky, kurkumovým latte, výrobou papírových dýní, podzimními dekoracemi, knížkami ať už tištěnými nebo elektronickými ve čtečce, každý druhý den si dávám vanu se solí nebo pěnou a vůbec si užívám letošní podzim.

Kosmetika a krása byla pro mě v říjnu ve znamení matných rtěnek, nude laků na nehty, návratu k Chanel 5 Eau Premiére a hlavně změny barvy vlasů. Poprvé jsem byla na přelivu, protože to letní vyšisování bylo letos extrémní a hodně zrzavé na můj vkus.

Co se týká výletů, tak jsme byli tradičně na Burčákovém pochodu v Dubňanech a koncem října jsme vyjely se sestrou na Vysočinu do Svratky. Byl to úžasný víkend plný podzimní pohody – sauna, výlety v přírodě, krásná krajina, masáž, bazén, povídání se sestrou, návštěva památek a dobré jídlo. Snad si to za rok zopakujeme :-).

Jaký byl váš říjen? Doufám, že si podzim užíváte a děti jsou zdravé. Já osobně už se ale těším na sníh.
Mějte se krásně! Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *