Superpotraviny

Dobré ráno, nedávno jsem hledala nějaké informace o mladém ječmenu a sladkovodních řasách, protože jsem si objednávala svoji tříměsíční dávku na posílení imunity, a narazila jsem na spoustu webů zabývajících se superpotravinami nebo superfoods.

Co to je? Superpotraviny jsou extrémně výživné potraviny s vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. Jde o potraviny v původní syrové podobě s komplexním obsahem vitamínů, minerálů, antioxidantů nebo vlákniny. Tyto jsou ve svojí přirozené podobě a mají na náš organizmus větší účinek než izolované nebo upravované vitamínové doplňky. Superpotraviny jsou ideální k doplnění vyváženého jídelníčku, samy o sobě nám jej nenahradí, ale mohou přinést komplexní dávku zdraví prospěšných látek.

Mezi superpotravinami jsou například (vždy v syrové podobě): – semínka (konopná, chia, sezam), – ořechy (např. kešu, vlašské, piniové, cedrové…), – zelené potraviny (mladý ječmen, chlorella, spirulina, mladá pšenice, řasa kelp), – některé ovoce – čerstvé nebo sušené na slunci (např. moruše, rakytník, maliny, borůvky, brusinky, ostružiny, kustovnice čínská, acai, baobab…), – další super potraviny (např. čočka, cizrna, guarana, kakao, aj.)

Tak můžu mít sama ze sebe dobrý pocit, když tu mám chlorellu, mladý ječmen, do smoothies dávám borůvky, maliny, chia semínka, do snídaňových kaší mandle, vlašské ořechy. A všechno je to tak strašně dobré! 🙂

Co vy a superpotraviny? Jíte některé z nich? Jedete na raw food vlně?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *