Vánoční DIY – adventní kalendář a přání

DIY Adventní kalendář 2016 – aktivity

Ahoj,
tento článek je aktuální asi tak jak týden staré noviny, ale pro pořádek vám jej sem dám. On ten blog je někdy taky trochu můj archív, takže i pro sebe si sem schovávám různé tipy, návody, recepty, které třeba využiji za rok. Taky je to super pro jednoduché přeposlání kamarádkám jako link. Já totiž nesnáším dlouhé cvakání písmenek na telefonu :-D.
Takže letošní vánoční DIY bylo trojí – adventní kalendář pro kluky, dárečky od Mikuláše a vánoční přání pro rodinu a přátele.

Adventní kalendář 2016
Adventní kalendář jsem původně neměla v plánu dělat. Tři roky po sobě jsem Juniorovi plnila papírové a látkové pytlíky (které jsem sama vlastnoručně šila na stroji po prababičce!!!) a ohrnoval mi nos, že to bylo pořád stejné. Vloni jsem vlastně dělala takové kalendáře dva. Kluci měli kromě sladkostí i kapsičky s ovocem (abych zahnala černé svědomí z čokolád), knížky, hry, drobné dárečky a jiné. Loňský kalendář pro dvě děti zabral celou sedačku v obýváku.
Letos jsem tedy 30. listopadu nic nikam nechystala. A prvního prosince mi bylo pěkně smutno. Junior odešel do školky a já byla komplet bez nálady, smutná, že jsem upustila od milé tradice. Tak jsme si se Starostou po obědě sedli a za půl hodiny vytvořili nový adventní kalendář. Letos je plný aktivit!
Sepsala jsem si seznam her, které mají, popřemýšlela o vánočních tradicích a zvycích, prošla náš kalendář a vybrala dny, kdy půjdeme do města ke stromečku a na trdelník. Z toho mi vyšlo 24 úkolů, které jsem rozepsala na kartičky z nastříhaného skicáku a které jsem polepila nálepkami ve stylu smajlíků.
Každou kartičku jsem dala do papírového pytlíku, ozdobila a napsala jsem tam příslušné číslo od 1 do 24. To vše jsem dala do proutěného košíku ozdobeného červenou baňkou ve tvaru srdce.
A hned mi bylo líp :-).
Aktivity se Juniorovi líbí. Každé ráno si letí rozlepit balíček s novým úkolem a těší se, co budeme dělat. Měli jsme třeba za úkol jít na Staromák ke stromečku a na trdelník, zahrát si pexeso, šachy, člověče, upéct vanilkové rohlíčky, udělat vánoční přání, kouknout na vánoční filmy a pohádky, zazpívat si koledy, uvařit punč… a 23. budeme zdobit stromeček ;-).
Kromě tohoto kalendáře mají kluci ještě Haribo kalendáře – tam se zase těší víc Starosta, protože je víc na sladké než brácha.

Dárečky od Mikuláše
Pátého prodince nechal klukům Mikuláš dárečky – jediné dárky za celý advent (oproti loňskému roku). Balení se neslo v duchu adventního kalendáře a uvnitř byl angličák z kolekce Avengers pro Starostu a hra Story Cubes ve verzi Voyage pro Juniora. Kluci byli nadšení i z těchto maličkostí. 🙂

Vánoční přání
Přání jsme také dělali ze skicáku. Junior dostal na starosti samolepky a razítka, já jsem nadepisovala text a děrovala jsem ozdobné růžky a hvězdičky. Nad přáníčky jsme strávili dva večery a byly to vlastně úkoly z adventního kalendáře – vyrobit přání a nazdobit přání.
Do galerie vám dám fotky.

Jaký byl letos adventní kalendář u vás? Napište mi, ať se inspiruji zase na další rok ;-).
Mějte hezký předvánoční čas! Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *