Velikonoce

Ahoj,
jaké jste měli Velikonoce? Užili jste si volný čas s rodinou, odpočívali jste nebo jste vymýšleli rodinné aktivity?

My jsme byli tradičně na jihu u babičky a dědy, ale velikonočnímu víkendu předcházel týden chystání a pečení u nás doma. S chlapečky jsme si chtěli užít všechny tradice hezky doma, takže když jsem věděla, že na Bílou sobotu, kdy se má péct beránek a mazanec, budeme u babičky, začali jsme péct dřív. A taky jsme klukům rozdali dárečky, aby je nepokakal beránek – kluci dostali stavebnice LEGO ze série Batman Movie.

Už v úterý jsem tedy začala nádivkou a mazancem a barvením prvních vajíček, která jsme si na chvilku dali na stůl jako dekoraci. O velikonočním pečení jsem psala v minulém článku tady.

 

Ve středu přinesl Junior svoji velikonoční misku s osením a dekoračními vajíčky ze školky a já jsem upekla beránka. Také jsme doma udělali velikonoční výzdobu.
Ve čtvrtek jsme měli původně odjet na Moravu, ale okolnosti nás donutily posunout odjezd až na pátek, což bylo vzhledem k dopravě rozhodně lepší. Alespoň jsem stihla obarvit všechna vajíčka na pondělní sousedskou pomlázku.
Další den jsme tedy odjeli a kluci na návštěvách konečně použili svoje pomlázky :-).
U babičky už bylo vše připraveno, tak jsme vzájemně ochutnávali mazance, byli jsme i venku na farmě nakrmit ovečky, kozy a slepice, kluci měli na návštěvě pejska a krásně si s ním hráli. Také jsme ještě stihli oslavu dětských narozenin, chodili jsme na procházky. Vůbec jsme toho stihli docela dost :-).

Vždy v neděli je u nás košt vína, tak byl program jasný. Tentokrát šel s námi i Junior a první hodinu si to vyloženě užíval, zkoumal, jak se víno ochutnává učil se názvy odrůd a pak ho to táhlo za dětmi k tetě :-).
V pondělí proběhla tradiční pomlázka, kdy nás kluci vyšlahali hned po ránu, pak si rozbalovali vajíčka (Starosta kvůli tomu miluje Velikonoce!), jeli jsme ještě po návštěvách k tetám a pak už na oběd, zabalit a zpátky do Prahy.

Tady jsme měli ještě jedno kolo pomlázky se sousedy. Chlapi vzali děti a obcházeli byty, kde čekaly maminky na koledníky. Když přišli k nám, byli jak lavina :-). Zabušili na dveře a když jsem je pustila, vběhlo víc než deset dětí a všechny začaly třepat pomlázkami. Dostala jsem dobrý výprask, soused mě v nestřeženém okamžiku polil vodou a nakonec mě postříkal voňavkou, když jsem dětem rozdávala vajíčka a čokolády. Chlapi si dali po panáku a za pár minut odešli k dalším sousedům.
Děti byly nadšené, myslím, že budou mít na co vzpomínat. My jsme si pak se sousedkami udělaly u nás kafíčko a daly jsme si prosecco, děti zůstaly u druhých sousedů s tatínky. Nikdo nechtěl domů a spát se šlo až hodně pozdě. Ale to k oslavám prostě patří :-).
Míváte také takové hromadné akce? Doufám, že jste měli krásné svátky.

Ahoj, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *