Víkend na Vysočině

Víkend na Vysočině byl víkend s mojí sestrou, víkend bez dětí, víkend relaxu fyzického i psychického.
Bylo to perfektní a víc psát snad ani nemusím. Matky si domyslí… Ale zjistila jsem, že není potřeba jen být bez dětí, to zažívám, když jsou oba kluci ve školkách nebo když je manžel vezme například do cirkusu (jiného než toho našeho domácího :-D), ale perfektní bylo to místo – krásná příroda, čistý vzduch (ráno až lehce mrazivý), fyzická aktivita, v hlavě nic jen ty krásné obrazy okolo a povědomí o cíli cesty. A pak pivo a prosecco :-). Stejný typ mentálního relaxu zažívám při jízdě na lyžích – jen se kochám krajinou a vybírám si svoji stopu, kudy se spustím dolů ze svahu. Nic víc, nic míň.

Se sestrou se vidíme docela málo, někdy to není ani jednou měsíčně, tak jsem byla ráda, že jsme po dlouhé době mohly vyrazit zase spolu. Nebyla to naše první dovolená, naposled (i když už je to pár let) jsme byly v Itálii na Gardě a taky jsme si to perfektně užily. Před odjezdem jsme si slíbily, že by tento víkend mohl být zahajovacím ročníkem milé tradice – Podzimní víkend se sestrou #sistersweekend :-).

Koho zajímají fakta – byly jsme ubytované v Hotelu Svratka, který je hned vedle malého vleku a také v těsné blízkosti Golfového hřiště Svratka. Na výletech po okolí jsme viděly lovecký zámeček Karlštejn (toho času bohužel v masivní rekonstrukci), skalní útvar Zkamenělý zámek, pak jsme přejely do vesnice Milovy, kde jsme se vydaly po naučné stezce přes meandry Svratky, na vrchol Čtyři palice, zpět okolo bývalého mlýna do Milov k rybníku. V neděli jsme navštívily zámek ve Žďáru nad Sázavou, kostel na Zelené hoře, přes plot jsem nakoukla na Starý hřbitov a nakonec jsem šla až k hraničnímu kameni se sousoším českého lva a moravské orlice.

Jak to zvládli kluci? Skvěle! Pro Juniora není společný čas s tatínkem nic nového, Starosta si s ním užil dva dny bez mámy vlastně poprvé. Ale jsou to parťáci, vařili spolu, byli na drakiádě, na návštěvě, kluci perfektně jedli, Starosta volal maminku až druhou noc a když jsem přijela, vítali mě a objímali asi 10 minut :-).

Do galerie vám dám pár fotek z víkendu. Mějte se fajn!
Pa, P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *