Červen 2017

Náš červen byl slavící měsíc – sešlo se nám toho požehnaně a bylo to docela náročné na organizaci a čas, ale na druhou stranu to byl naprosto perfektní měsíc, kdy jsme se viděli s kopou kamarádů a známých a zažili jsme hodně srandy.

Prvního června je Den dětí, který jsme teda oslavili už 31. května. Na zahradu přišli i další kamarádi nebo spolužáci, objednali jsme klauna, který dělal srandu i obří bubliny. Kluci pak doma dostali obří stavebnici LEGO Duplo (mohli jste ji vidět na Instagramu tady a taky ve Stories).

Hned za pár dnů byla oslava narozenin u sousedů, tak se zase blblo na zahradě. Párty byla v duchu Pokémonů a když zmíním aspoň jednu sousedčinu vychytávku, která děti bavila, byly to polštáře s vodou. Byl to její DIY projekt, který našla na Pinterestu – tlustý igelit složila, okraje zatavila žehličkou přes pečící papír a nechala malý otvor na průchod zahradní hadice. Do poštáře pak dala modrou barvu, napustila vodu a otvor zalepila. Během řádění dětí se udělala jedna malá dírka v okraji, kterou jsme hned zalepili. Bylo to zvláštní chodit po vodě, ale vlastně být na suchu, měla jsem pocit, že mám mokré nohy :-).

Manžel pak pořádal dětský den v areálu RAK u ZŠ Rakovského. Tam si kluci zkusili spoustu disciplín – lukostřelbu, hádání dopravních značek, hod kroužky, lovení rybiček, chůzi na chůdách nebo plechovkách, dokonce tu měla základnu i škola inline bruslení a jiné aktivity pro děti. Junior si zkusil inline brusle, měl je na nohách po roce a předtím na nich jen stál, tak teď konečně poprvé sám jel! Objel dvakrát celý areál a myslím, že měl stejné tempo a pohyby jako já, už se těším, až vyrazíme spolu. 😀
Závěr byl samozřejmě zase u nás – děti v bazénu, rodiče u vína a pak jsme jim ještě dali do ruky mikrofony a pustili hudbu – nejlepší byl Starosta: “We will rock you!” 😀 😀

Další dětskou akcí byl Juniorův svátek, kdy si moc přál stavebnici LEGO 3v1 a “výchovně” jsme dali dárek i Starostovi – malou sadu angličáků. Nějak mu nejde vysvětlit, že když někdo jiný slaví svátek nebo narozky, tak nemusí i on dostat dárky. Už si ale pamatuje, že má narozeniny v září a každý den se ptá, kdy bude září :-).
V dětskou akci se zvrtla i návštěva Kutné Hory, o které jsem psala v minulém článku, a kterou jsme zakončili v partě pěti rodin na zahradě u ohniště opékáním buřtů a následně i postavením stanového městečka a přenocováním venku :-).

Poslední ryze dětskou akcí byla holčičí párty, kterou jsme sfoukli čtvery narozeniny. Oslavil se tím taky konec školního roku, vysvědčení, konec školky a začátek prázdnin – pro každého, co mu sedí. Až na malou přeháňku se vše vyvedlo dokonale – holky připravily skvělé občerstvení i zábavu pro holčičky v podobě wellness stanu, kde se holky mohly nejen namalovat barvami na obličej, ale taky si nalakovat nehty slupovacími laky, měly tam princeznovské kostýmy, tetovačky a spoustu dalšího, co holčičky baví. Děti měly i skákací hrad a trampolínu, dospělí prosecco a grilování :-). My jsme bohužel museli brzy odjet, protože nás čekala oslava padesátin na rozhledně Červeňák u Loun.
Večer jsme důstojně slavili, grilovali, jedli a pili, s klukama jsme spali ve stanu a ráno jsme dokonce mohli asistovat u stáčení čerstvého medu. Tohle jsem viděla poprvé a taky jsem poprvé ochutnala med přímo ze včelího domečku.

No a co my s mužem? My jsme slavili taky po celý červen – narozeniny kamaráda, opožděně i manželovy, svatba sousedů, naše výročí, můj svátek, do toho rande ve vířivce… bylo toho dost a dostala jsem krásné dárky i moc milé překvapení.
Tento článek je už i tak dost dlouhý, tak se nebudu moc rozepisovat, ostatně všechno, co jsem chtěla sdílet, bylo z větší části na Instagramu nebo ve Stories. Dám vám sem jen malý highlight do galerie, ať si ty momenty taky připomenu 🙂

Mějte se krásně a užívejte léto!
Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *