Jak na letní vlny

Ahoj,
chcete mít v létě vlnité vlasy jako z pláže? Já tedy jo! I když se mi vlasy přirozeně trochu vlní, vlny vydrží jen pár hodin a nejsou pravidelné a už vůbec ne po celé hlavě. Prostě takový neuspořádaný look “vstala a šla” a kopla do drnu… ALE už si umím udělat krásné přirozené a pravidelné letní vlny! Jestli chcete vědět jak, pojďte číst dál ;-).

Není to nic složitého – konečně mám pomocníka, který tyto vlny umí vykouzlit. Nemám doma profesionálního kadeřníka, ale kulmu ProCare Auto Curler od Philips.
Dříve jsem si zkoušela dělat vlny pomocí žehličky na vlasy. V salonu to vypadalo jednoduše a doma mi to vůbec nešlo… nebo jsem si zkoušela vlasy zatočit v pramenu a ten pramen pak vyfoukat… to mi dělalo hodně neupravené vlasy, navíc takové slepené jak od mořské soli. Takže první domácí vlny umím až teď. Respektive umí je moje nová kulma.

 

Před použitím jsem si tentokrát četla návod. Přeci jen je dobré vědět, jak se do kulmy vlasy vkládají :-). Nechtěla bych zažít vložení pramenu opačně. Nakonec je ale vše ohromně jednoduché:
– suché vlasy rozčešu, pak beru pramen po pramenu a vkládám do kulmy. Každý pramen je dobré jednou nebo dvakrát protočit v prstech, aby z něj netrčely vlasy a byl to kompaktní pramen. Kulmu jsem umístila zhruba v 1/3 délky vlasů k hlavě, vložila pramen a zmáčkla tlačítko. Kulma sama namotala pramen vlasů, který z ní trčel – takže děláte vlny od kulmy ke konečkům. Můžete si sami korigovat, na jaké délce vlny chcete. Po uběhnutí časového úseku kulma zapípala, cvaklo sevření vlasů, pustila jsem tlačítko a z kulmy se uvolnil stočený pramen vlasů. Tak jsem pokračovala po celé hlavě, až byly natočeny všechny vlasy. Následně jsem se předklonila, vlasy protřepala prsty a lehce přestříkla lakem na vlasy.

Vlny mi vydrží i do druhého dne, ale toto je velmi individuální poznatek. Kulmovala jsem tu i sousedky a každé nám vlny drží jinak. Kdo má vlasy jemné, tomu vydrží jeden večer. Při silnějších a tvrdších vlasech máte vlny i na druhý den.

Důležité bylo pro mě vychytat směr točení kulmy – poprvé jsem všechny vlasy zatočila na jednu stranu, ale u obličeje mi jedna část šla dozadu a druhá se stáčela do tváře a to mě rozčilovalo. Už jsem tedy vychytala směry a u obličeje mi jdou vlasy směrem k uším na obou stranách. Prameny se setkávají vzadu zhruba uprostřed. Kulma má i třetí automatický směr kulmování, kdy se střídá natočení doprava a doleva a vlasy tak působí velmi přirozeně.
Na mých hustých vlasech trvá celá procedura víc jak půl hodiny. Dělala jsem ale i vlasy, které byly hotové za 15 minut.

Výhody kulmy ProCare Auto Curler:
– kromě směru otáčení si můžete nastavit i teplotu a časový interval, po který vlasy v kulmě zůstanou,
– válec kulmy je z titanu a keramiky – hladký povrch nezachytává vlasy,
– kulma se rychle zahřívá, je připravena k použití už za 30 vteřin,
– komora s válcem je ukrytá a zabraňuje se tak popálení prstů,
– jednoduché použití, nízká hmotnost (to oceníte při práci s prameny na zadní části hlavy).

Když shrnu svoje dojmy, tak jsem nadšená! Vlny se dělají lehce, za půl hodiny mám krásné vlasy, které jsou doslova mojí ozdobou a které mi moje okolí chválí. Vlny jsem si dělala na několik akcí a vždy jsem byla s výsledkem a výdrží spokojena. Takže za mě je to vlasový #musthave :-).

Mějte se krásně a udělejte si taky letní vlny, bude vás to bavit!
Pa, Pavla

Plážové vlny 🙂
PS: Děkuji PR zastoupení společnosti Philips ČR za zaslání produktu k recenzi. Text a foto jsou moje vlastní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *