Mimi zkouší nové plenky Pampers Premium Care Pants

Ahoj všichni!

Na Instagramu jsem slíbila, že příští příspěvek napíše naše mimino a nebylo to daleko od pravdy. Řeč bude tentokrát o nových plenkách, které jsme dostali k vyzkoušení.

Přišly v krásné zlaté krabici s mašlí jako velice milý dárek 🙂. Objednala jsem mu velikost 4, kterou má i u jiných plenek. Aktuálně je na nějakých 7,5 kg, plenky č. 4 jsou od 9 kg, ale Mimi má docela naducané kejtičky a bříško jako soudeček, tak ať má pohodlí 😀. Prostě trojky jsou mu malé u všech značek.

Nové Pampersky jsou nasazovací plenky z řady Premium Care, tj. hodně jemné k pokožce, tenké, mají proužek, který ukazuje, jestli je v nich vlhko, dobře sají. Noc vydržely perfektně. Co se mi líbilo nejvíc oproti klasickým zalepovacím plenkám je to, že jsou v pase hodně pružné – mají tam několik řad tenoučkých gumiček v širokém pásu přes celé bříško i záda. Takže nic neproteče, ale hlavně se nezařezávají do bříška. A největší bonus je, že miminko se v nich může volně hýbat! Miminka totiž potřebují volno v oblasti bříška, aby mohla začít dávat nožičky nad podložku, sahat si na kolínka, případně dávat nožičky až k pusince. Na cvičení s miminky se jim plenka na tu chvilku povolí, ale běžně doma plenky zapínáme přesně na obvod okolo bříška a není tam žádný prostor pro jejich přirozený pohyb. U těchto plenek je to ale jiné – pružný pas umožní zvedat nožky, můj pětiměsíční si sahá na kolínka, povede se mu občas přetočení. Jsem ráda, že ho těsnými plenkami nebrzdím ve vývoji.

Při výměně se jednoduše roztrhnou ve švech na jednom i druhém boku a můžete je sundat jako normální zalepovací plenky. Jediná věc, která mi na nich vadí je, že jsem zvyklá použité plenky srolovat a nakonec zabalit lepicími pásky do balíčku než je dám do koše. U těchto to nejde. Srolujete, ale nezalepíte.

Celkově nám oběma plenky vyhovují a už máme doma další balení (seženete napříkladtady).

Maminky, jaké používáte pro vaše děti plenky? Dáváte miminkům podobné nasazovací kalhotky bez zalepovacích proužků? Napište mi 🙂

Mějte se hezky! P.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *