Moje přání na rok 2018

Krásný den všem!
Jak se vám zatím líbí nový rok 2018? Je lepší než ten předchozí? Dodržujete svá předsevzetí? A vůbec, jaké máte plány s tím letošním rokem? 😉

To je otázek najednou :-D. Prostě mě zajímá, jak se letos máte.
Já si předsevzetí nedávám. Kdysi jsem se snažila a dopadlo to víme jak. Nic se nedodrželo. Ono totiž dělat překotné změny, které si prvního vycucám z prstu, je trochu blbost. Trochu dost. To jsem byla tenkrát někde na střední, když jsem se snažila dávat si předsevzetí.

Teď v lednu jsem si říkala, jaký by ten nový rok mohl být – čistě z mého pohledu.
V první řadě je potřeba vzít akce do svých rukou.
Vysílat přání do vesmíru, psát si papírky, popisovat notýsky, mít na zdi motivační slogany je fajn, ale nic z toho vám nepomůže uvést věci do pohybu. Tou jedinou hnací silou jste vy sami. A jak se pohnete? Když vstanete a jdete něco udělat. Někdy doslova a jindy obrazně – napíšete konečně ty maily, začnete řešit věci z vašich seznamů, atd.
Udělejte konec odkládání. To je můj kámen úrazu. Odložit věci na další den. Někdy jde o prkotiny, drobné domácí úkony, ale fakt jsem se snažila, jak jsem teď v lednu byla doma, dělat věci hned. Víte, jak to bylo boží, když jsem si už třeba při večeři psala na další den do diáře věci, které jsem pak dodělala ještě večer a hned jsem si je mohla škrtnout? Nebo když jsem místo odpolední kávičky doma vyřídila pochůzku napsanou na jiný den a měla jsem celé další dopoledne volné na jiné věci? Nechci psát, že jsem letos jak motorová myš a víc toho zvládnu. Jen se mi hodně ulevilo, když jsem přestala odkládat drobné činnosti na další den. Někdy šlo fakt o maličkosti jako naskládat prádlo do skříní. Ale i tak to zabralo půl hodiny a večer mi to nevadilo, kdežto druhý den ráno by mě to zdržovalo. Co jsem zatím odložila jsou bohužel články na blogu. Zatím jsem v Praze neměla „tu pravou“ chvilku na psaní. Teď na dovolené, když kluci spí, mám nohy na stole a v domě je klid, se to snad povede.

Taky bych chtěla letos najít dobrou práci. Po letech doma vidím, že kluci jsou čím dál víc samostatní, v kolektivu jsou spokojení, tak bych se ráda zase posunula do jiné role. Už se na to i těším. Dobrá práce je pro mě hodně virtuální pojem, který ale zahrnuje spoustu důležitých atributů – od lidsky dobrého šéfa a spolupracovníků po náplň práce, která mě bude bavit. Chtěla bych, aby to hlavně bylo přínosné pro obě strany. No snad se zadaří ;-).

Chtěla bych i uvést v život některé projekty, které nosím v hlavě už pár měsíců či let. Třeští mi z toho někdy i hlava, ale musím přiznat, že to musí uzrát. Možná je dobře mít to nejdřív v hlavě, občas si to hodit na papír, s někým probrat, pak se k tomu vrátit a vidět to zase trošku jinak. První se začal realizovat v lednu a brzy ho chci pustit do světa. Za poslední roky jsem si uvědomila, že je vlastně fajn mít nějaké malé podnikání jako koníček. Otevřelo mi to nové obzory, sundalo růžové brýle a mohla jsem se realizovat v tom, co mě baví.

Taky doufám, že i nadále zůstanu ve spoustě záležitostí „nad věcí“. Ta moje #happygirl mě baví (i když někoho může naštvat), je to můj stav mysli, moje vnitřní rozpoložení. Rozhodně to nemyslím zle nebo nepřejícně či nafoukaně vůči ostatním. S nikým jiným to nemá co dělat. Cítím jen, že je to dobré pro mě samotnou. Nic víc :-). Někdy si to třeba zkuste. Já vlastně ani nevím, kdy to pořádně začalo, ale už to v sobě mám dlouho. Snažím se neřešit věci, do kterých mi nic není, nezatěžovat se věcmi, které nemohu ovlivnit, nepustit k sobě lidi, kteří mě vysávají. A i když přijdou problémy jako u kohokoliv jiného, snažím se to rychle a logicky vyřešit a už nad tím moc nehloubat. Minulost už byla a můžeme se z ní maximálně poučit. Už ji ale nepředěláme.

Snad se ten rok 2018 povede. Hlavně si přeju pro sebe a svoji rodinu pevné zdraví a kopu štěstí. Vše ostatní bude příjemný bonus.

Mějte se krásně a těším se na Vás v novém roce!
Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *