Moje sbírka laků ICONails

Ahoj,
na přelomu jara a léta se v drogeriích objevily laky ICONails od Catrice. Od Martiny, která si laky přivezla z Rakouska, jsem už věděla o jejich kvalitách a moc jsem se na novinky těšila. K očekávání  ještě přispěla pozvánka na akci, na které se měly nové laky představovat.

Na představení laků jsem nakonec jít nemohla, ale hned další týden mi dva přišly jako dárek a udělala jsem si soukromý nájezd na drogerii :-D. Takže jsem nakonec měla všechny odstíny ze svého seznamu. Jeden, který jsem v Praze neviděla, mi přivezla Martina z Rakouska a poslední z hnědé Brown Collection jsem si pořídila před dvěma týdny. Když mi něco sedí, stává se ze mě sběratelka… #sorryjako :-D.

V čem jsou ICONails dobré? 
– Mají perfektní plochý zaoblený štěteček. Podobný mám na laku od Diora. S tímto typem se mi lakuje moc dobře hlavně u nehtového lůžka, štěteček kopíruje zaoblení hehtu a kůžičky.
– Další plus je sytost barev. Ve většině případů by stačila jedna vrstva. Pro komfort a můj pocit si dávám dvě, ale kdybych pospíchala, dala jednu a třeba top coat, nemusela bych se za nehty vůbec stydět.
– Výdrž laku s top coatem ICONails nebo s mým oblíbeným Essence je dlouhá. Nikdy ale psychicky nedám těch 7 nebo 10 dní, už potřebuju změnu, vidím odrosty, takže pro mě je maximum 5 dní :-). Pět dní bez lakování je super.
– Kvalita složení – laky jsou veganské a obsahují olej z acai, který nehty vyživuje. Po odlakování jsou nehty pořád v dobrém stavu, žádné vysušení, zabarvení nehtu podle laku.
– No a červený 05 Its All About That Red je o třídu výš. Je tekutější než zbytek barev, lépe se lakuje a působí luxusnějším dojmem. Navíc ta červená je bezkonkurenční.

Pojďme si je projít odstín po odstínu :-).

21 Want To Be My Brightsmaid?

Tento lak je nejsvětlejší z mojí kolekce. Na webu je uveden jako jemně růžový, ovšem barva je mléčná, perlová. Nehledejte měňavou perleť nebo dokonce třpytky. Je to krásný bílý lesk, ale není ani keramicky bílý. Je prostě zvláštní, elegantní a decentní. Při lakování první vrstvy se může stát, že uvidíte tahy štětcem, u druhé vrstvy už to neplatí a když si dáte tu druhou silnější, dosáhnete krásného gelového 3D efektu na nehtech. Nosím jej bez top coatu.


44 I Need Vitamin SEA

Tuto světle modrou mám od Martiny z Rakouska, tady v DM jsem ji neviděla. Lak je s takovým tím keramickým finišem, je to sytá barva skoro jako běloba z temperek, jen ve světle modrém odstínu. Vypadá nádherně na opálených nohách a poutá příjemnou pozornost. S top coatem bude lesklejší a elegantnější. Na fotce bez top coatu.


07 Meet Me At Coral Island

Krásná sytá korálová s kapkou růžové. Taková moje letní signature barva, protože mám v podobném odstínu i rtěnky. Vypadá dobře na rukou i nohou, opálené pleti moc sluší, ale bude výborný i na projasnění šedé zimy. Bez top coatu drží dobře, s top coatem máte krásné lesklé nehty na dlouhou dobu. U těchto laků se mi neobrušují špičky nehtů, možná proto, že se snažím dát top coat až přes přední okraj nehtu. Laky jsou navíc pružné, tak nepraskají u špiček, když se vám nehet trochu ohne.


01 All Pinklusive

Tento lak má sice růžové podtóny, ale když ho vidíte samotný, lehce se třeba ve stínu zamění za červenou. Takže spíš studená červená? To zase ne, růžová tam vykukuje. No podívejte se sami :-). Lakuje se výborně stejně jako všechny ostatní ICONails, drží taky skvěle.


05 Its All About That Red

Červená barva, která je o třídu výš než všechny ostatní laky z kolekce. Je totiž tekutější, lakuje se tím pádem lehčeji, barva je ale neskutečně sytá a kryje už v první vrstvě. Při dvou vrstvách máte šmrncovní nehty, s top coatem jim dodáte lesku a elegantního vzhledu. I když tento lak se leskne víc než ostatní, je to prostě jiná liga a tím pádem #musthave do vaší kolekce. Kdybych měla doporučit jen jeden, tak rozhodně tento červený.


32 Get Your Pink On

Studená sytá magenta, která mi ladí ke šňůrce na náramku :-). Někdy jsou k nákupu i takové důvody. Lak je hodně sytý, stačí klidně i jedna vrstva, dvě vám udělají gelový efekt i z hlediska vrstvy na nehtu, top coat mu dodá déletrvající lesk.


09 Vintagged Pink

Tato barva je ze spektra tělových, možná starorůžová nebo růžové dřevo. Na podzim se bude nosit hezky, ale zkoušela jsem ji i na nohách a řeknu vám, že jsem si ji hodně oblíbila. Tělové nehty na nohách jsem pak nosila v létě a moc se mi to zamlouvalo. Pak taky tmavé barvy. Letos jsem byla růžovkám trochu nevěrná :-).


27 Lana Del Grey

Decentní šedá právě na podzim. Vidím ji lehce do teplé barevné škály. Líbí se mi na rukou i na nohou, nepůsobí až tak rebelsky jako třeba černé laky, ale už je tam náznak tmavého období roku, které nás čeká. V létě bych si ji na ruce nedala, na nohy s tím ovšem nemám problém, na opálených nohou vypadá dokonce moc hezky :-).


19 Johnny Deep

Perfektní tmavě modrá šmrncnutá šedou na podzim a zimu. Je to ale zvláštní barva, ke tmavě modré je tam ještě troška šedé, na některých fotkách působí až jako fialová, ale v reálu tam fialka není. Teď jsem ji měla skoro týden a k mým tmavě modrým kabátům to byla perfektní barva :-). Nehty tak působí decentně, upraveně. Vypadá krásně i na nohou, rozhodně zaujme.


13 Mermayday Mayday

Tmavá zelená, až skoro petrolejová, kterou jsem měla v létě na nohou a vypadala moc hezky. Na ruce zatím nemám odvahu, ale taky se tam v zimě dopracuju :-). Já vlastně zelenou nenosím ani na oblečení, tak tuto barvu opomíjím i v lacích. Kromě tohoto žádný zelený nemám.


Brown Collection 02 Sophisticated Vogue

Catrice ICONails Brown Collection – 02 Sophisticated Vogue

Podzimní kolekce laků ICONails přinesla odstíny hnědé a jeden hnědo červený. Koupila jsem si jediný dle mě studený odstín č. 02, zbytek na mě byl moc měděný, i když ta jejich měňavost je překrásná. Tato barva se mi v lahvičce zdála maličko s růžovým podtónem, na nehtech jej nevidím a jde od stříbrné přes šedohnědou do šedé. Krásná podzimní barva a skvělá výdrž. Perleťový efekt lakům přidal na trvanlivosti. Odlakování je bezproblémové.


Laky seženete běžně v drogerii, kde je regál Catrice a také na e-shopu Kupkosmetiku.cz, od kterého jsem dostala odstíny 05, 07 a 13 a za něž ještě jednou děkuji. Zbytek byly moje nákupy a dárek od Martiny.

Který z laků se vám nejvíc líbí? Jak už jsem psala výše, můj tip na #musthave odstín je červená 05, ale mám ráda všechny. Podle nálady si vždy vyberu. Teď jsem měla od úterý do neděle tmavě modrého Johnnyho a příště si dám asi ten bílý :-).

Mějte se krásně a užívejte si barevný podzim!
Pa, P.

2 komentáře: „Moje sbírka laků ICONails

  1. Jsou krásné a sluší Ti všechny. Jsou výborné. Já si nejspíš ještě nějaké dokoupím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *