Neinvazivní lifting

Ahoj,
z mých příspěvků na Facebooku nebo Instagramu už víte, že jsem byla na sérii neinvazivních liftingových ošetření v Studiu Protégé, který sídlí v AmbiCare Clinic na Vítězném nám. v Praze. Ošetření bylo zaměřeno na vypnutí nosoretní rýhy.

Průběh ošetření
Musím začít už tím, že Studio Protégé je dobře umístěno – přímo na Vítězném náměstí, tj. s dobrým přístupem z MHD a také autem – hned před vchodem je parkovací zóna a vždy tam bylo místo. Pro mě je možnost parkování u mnoha služeb limitující.
Terapeutka mi nejprve vysvětlila vše potřebné o ošetření i kontraindikacích. Samotné ošetření začalo nalepením elektrody do oblasti pravé lopatky na zádech, čímž byl přístroj se mnou propojen. Pak už jsem si lehla a nechala se hýčkat.
Přístroj Exilis Protégé, kterým jsem byla ošetřena, pracuje na principu radiofrekvence (tepelná energie) a ultrazvuku (mechanické vlnění) a působením této dvojí energie rozruší kolagenová vlákna pokožky a vzápětí už po první proceduře dochází ke zvýšení metabolické aktivity buněk tvořících kolagen a kůže je tak přirozeně doplňována novým kolagenem.
Terapeutka používá německou kosmetiku Janssen Cosmetics. Nejdříve mě odlíčila, pak tonizovala pleť, vklepala do pleti sérum kyseliny hyaluronové, které radiofrekvenční přístroj zapracuje do hlubších vrstev pokožky – intenzivně tak hydratuje pleť. Po vsáknutí séra terapeutka nanesla gel a aplikátorem pak jezdila po nosoretních rýhách, tváři a čelisti. Bylo to příjemné, dokonce jsem tvrdě usnula :-).
Terapeutka nastavuje čas podle oblasti terapie, věku, ochablosti kůže a faktorů jako je nejvyšší komfort klientky, tj. aby vše bylo příjemné. Po doběhnutí času ošetření pokračuje důkladným očištěním od gelu, tonizací pleti, terapeutka mi dále nanesla zlatou řadu kvalitního liftingového krému a zakončila to příjemnou masáží obličeje
Celé ošetření trvalo tak 40 minut. Na další ošetření se musí chodit v rozmezí 7-10 dnů po předchozím, minimální jsou 4 po sobě následující procedury.

Moje dojmy a výsledky
Ošetření se mi celkově moc líbilo, délka ošetření byla ideální. Pro někoho, kdo nemá čas ležet dvě hodiny na lehátku, ale chce si udělat liftingovou kůru, je to ideální. Také se mi líbilo, že jde o neinvazivní metodu. Upřímně – skalpelu se bojím a asi na to nebudu připravená ani v šedesáti. O Botoxu už bylo napsáno hodně a ten bych si do obličeje také nedala. Tohle funguje také jako Botox nebo Kanylové nitě a je to hlavně neinvazivní. No a hyaluronové výplně se zase vpichují do pokožky a hodně záleží na tom, kdo vám je dělá. Viděla jsem dobré i špatné výsledky. Takže tato neinvazivní metoda “doplňování kolagenu” ve Studiu Protégé, při které se pracuje s vaší vlastní pokožkou, pro mě byla ideální varianta.
Průběh ošetření byl moc příjemný – kůrou jsem procházela v listopadu, takže prohřívání pokožky bylo v chladných dnech skvělé.
Po prvním ošetření jsem měla celý den pocit, jako kdyby mi někdo vytahoval koutky úst nahoru včetně jablíček na tvářích. Připadala jsem si trochu jako Joker z Batmana :-). Ale nebojte, v reálu jsem pusu od ucha k uchu neměla :-D.
Při druhém ošetření mi kosmetička dělala nejdřív jednu stranu úst a než přešla na druhou, studovaly jsme pak v zrcadle, jak se pokožka chová. Už bylo vidět jiné zakřivení nosoretní rýhy, takže můj pocit, že se uvnitř pokožky začíná něco dít, byl asi pravdivý. Kolagen by se měl začít tvořit hned po prvním ošetření a jeho tvorba probíhá do dvou  měsíců. Celkový efekt by měl vydržet 9 – 16 měsíců, proto by se mělo chodit jednou ročně na jednu udržovací proceduru.
Jaké vidím výsledky? Mám pocit, že se mi nosoretní rýhy vyhladily, že nejsou tak hluboké.. Samozřejmě, jde o nejpoužívanější svaly obličeje, taky záleží na tom, jestli spím v noci na zádech nebo na břichu a rýhu si sama zvětšuji. Ale když upustím od všech okolností, rýha se mi zdá méně hluboká. A o to šlo ;-).
Používám pořád stejnou kosmetiku, zařadila jsem jen denní sérum s kyselinou hyaluronovou, takže výsledky ošetření nejsou ovlivněny kosmetickými přípravky.

Snad vám moje recenze pomůže v rozhodování o vašem ošetření. Byli jste už na podobném zákroku? Nebo chystáte se na nějaký? Napište mi, jsem zvědavá na vaše zkušenosti :-).
PS: Kdyby to četli pánové, tak máte tip na dárek pro vaše drahé polovičky, mrkněte na www.studioprotege.cz, kde jsou i dárkové poukazy ;-).

Mějte se krásně! Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *