Recenze jarních novinek od Clinique

Ahoj!

Clinique novinky už poctivě zkouším tři týdny a myslím, že dozrál čas k jejich recenzi. O jarních novinkách jsem vám psala už ve dvou článcích (1. díl a 2. díl)  a psala vám o nich iMartina, která byla na školení se mnou. Schválně, v kolika produktech se shodneme 😉.

Oční krém Pep-start (Pepa)
Na ráno je to perfektní krém i když se věkem blížíte ke 40 (no comment please). Rozhodně je super jako první oční krém pro mladé kočky a s přibývajícím věkem to chce přidat něco proti vráskám na noc, ale Pepa vám ráno udělá skvělou službu. Jakou? Dobře mi funguje na otoky a kruhy pod očima. Za poslední dobu, co ho používám, nemusím používat rozjasňující korektor pod oči. Nebo si to myslím? Ale asi ne, opravdu mi stačí jemně do ztracena vklepat makeup, ale nic extra rozjasňujícího nebo maskujícího pod oči teď nedávám. Dřív jsem tak dělala i na běžné nošení. Poslední měsíc si dávám projasňující korektor a sérum od Estée Lauder jen na výjimečné akce. Krém jde použít i během dne na oživení očního okolí.
V jednom komentáři na Instagramu jsem psala, že mi přijde málo hydratační. Už jsem zjistila, čím to bylo – hned na začátku testování jsme byli u našich na jihu a tam je hodně tvrdá voda. Vysuší mě až do morku kosti a projevilo se to i na pleti v obličeji. Po návratu do Prahy se to hned druhý den ztratilo. Od té doby nemám pocit, že by Pepa nestačil.
Jedinou výtku mám k aplikátoru – musí se vysunout, vymáčknout krém a pak zase zasunout a přitom vždy trocha krému vyjede – trochu plýtvání produktem. A jezdit si plastem pod okem mě neláká, takže vymáčknu na prst a poklepávám klasicky prsteníčkem. Kdyby byl aplikátor chladivý kovový, možná by fungoval ještě líp 😉. Ale to je drobnost, krém i tak stojí za vyzkoušení.

Makronka Sweet Pot
Tady jsem zkusila pouze růžovou verzi, o červenou si zasoutěžíte příští týden na Instagramu. Peeling je sladký, hezky rty prokrví a zbaví je šupinek, dá se pak sníst a nebo setřít kapesníkem. mám takové věci ráda jako masku – na použití jednou nebo dvakrát týdně. Rozhodně si jej nedávám každý den, i tak jsou rty odřené třeba od kartáčku. Po peelingu se nanese balzám, který jde samozřejmě používat i samostatně bez předchozího peelingu. Balzám hezky promastí a hydratuje rty. Barvy nejsou  nijak výrazné, ta moje růžová 02 mi splyne se rty. Výsledkem je hezká šťavnatá pusina. Takže jako maska ano, na každý den pouze balzámek. Komu tedy nevadí nabírat na nehet nebo nějakou špachtličkou. Tento produkt bych nechala doma.

Pečující Pop Glaze
Když budete chtít péči o rty, kterou máte v praktické rtěnce a budete ji sebou brát do kabelky či kapsy, sáhněte po Pop Glaze – lehce zabarveném primeru. Do tohoto produktu jsem se zamilovala. Rty jsou jemné, opečované, ale nelepí, není na nich nános, který se teplem rozpouští. Prostě krásné hebké a jemně zbarvené rty. Barva je opravdu jen v náznaku. Mám oranžový odstín na léto a půjdu ještě do růžového, protože #topotřebuju 😀

Olej na rty Pop Oil
Tento miláček vám rty opečuje stejně jako Pop Glaze, jen efekt je více lesklý. Zas ale příjemně, rty jsou vláčné, vypadají zdravě a s nádechem barvy. Tento produkt je ale znovu ten, na který budete sahat. Pokud nechcete mít celou olejovou pusu, měli byste dodržet „tečkovací“ aplikaci a dát dvě tečky na spodní ret a jednu na horní a pak olej jemně rozmáznout po rtech malíčkem.

Lak na rty Pop Lacquer
Intenzivní barvy, plné krytí i v nejtenší vrstvě – když to hodně zkrátím. Samozřejmostí je lesklý jakoby vinylový finiš na rtech, trochu lepivost. Kdo má ale rád výrazné rty nebo potřebuje barvu na party, měl by je jít zkusit. A nebo pokud hledáte alternativu k lesku a potřebujete výraznější barvu či delší výdrž. V nabídce je i pár tělových tónů pro nude líčení. Barva drží hezky, koneckonců produkt obsahuje i primer, tak by se měla výdrž oproti leskům prodloužit.

Stíny Lid Pop
Mám odstíny 02 Cream, 03 Cocoa a 07 Aqua. Cream se tváří jako projasňující třpytivý, ale dá se v klidu nanést na celé víčko jako sjednocující stín. Když to porovnám s 01 Vanilla, který dostala Martina, tak v balení byl Cream více jakoby lesklejší saténovější. Na oku diskotékový efekt nedělá. Dá se nanést plochým hustým štětcem jako podkladový stín a jen doplnit do vnějšího véčka hnědým Cocoa a nebo se dá doplnit stínem Aqua, který si ráda dávám jako linku. Všechny stíny se dají krásně míchat (nesnáším slovo rozblendit :-D), skvěle se doplňují. Když začnu z vnitřního koutku světlým Cream a z vnějšího koutku tmavým Cocoa, uvnitř vznikne krásný saténový stín tmavší béžové barvy. Když zase použiju do vnějšího koutku nebo na linku Aqua, tak po spojení s Cream vznikne zlato zelenkavá barva s nádherným efektem. Všechny se dají dobře vrstvit. Můžete si je dát jen v jemné vrstvě pořádným rozetřením jako jemný náznak barvy a nebo můžete vzít tužší štětec a udělat si linku nebo vyloženě nějaký efektní stín „připlácnout“ na oko štětcem na krémové stíny. Lid Pops jsou pomalu zapečené z tekutého stavu a chovají se jinak než klasické práškové lisované stíny. Někomu se to může líbít, jinému zas vadit, je důležité najít si techniku nanášení, která vám bude vyhovovat a pak vykouzlíte nádherné líčení 😉.

Které novinky už máte a nebo na které se chystáte? Dejte mi vědět v komentářích 😉

Mějte krásný den a díky za čtení 😉.

Pavla, xoxo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *