Tipy na adventní kalendář

DIY Adventní kalendář 2016 – aktivity

Už se to blíží… a valí se to rychleji, než si myslíme :-). Tento týden jsem už s holkama na tenisu řešila, kdy začíná advent. Vánoce jsou totiž v neděli a myslela jsem, že zlatá neděle nemůže vyjít na 24.12. Omyl, Advent začíná přesně 4 týdny před Vánoci, tj. v neděli 3. 12. Tím jsem získala do svých příprav týden času :-))))).

Nejdřív se tedy přiblíží adventní kalendář pro děti. Zvykla jsem si dělat jej hezky od 1. prosince. Když jsem byla malá, dostávaly jsme se ségrou na Mikuláše čokoládové kalendáře a první den jsme snědly 5 bonbonků.
Klukům jsem ho dělala vždy od 1. prosince. Prostě tam ráno byl :-). A moje kruhy pod očima taky.
Naše dřívějsí kalendáře můžete vidět ve článcích tady: 2016, 2015, 2014, 2013.

Vloni se mi moc líbily vánoční aktivity. Junior mi totiž od roku 2014 říkal, že ty sladkosti jsou pořád stejné. První rok si to užíval (byly mu 2 roky), druhý už ale nic moc, proto dostal pak v roce 2015 LEGO adventní kalendář plus dárečky na každý den. To byl ale masakr, vůbec si to neužíval, rozbalil u snídaně figurku, koukl na bonbonek, když byla knížka, odložil ji stranou, nebyl na to vůbec čas. A pak spousta dárků pod stromečkem… Takže v roce 2016 jsme upustili od dárků v každém balíčku. Malé drobnosti přinesl Mikuláš a zbytek byly aktivity. Sladkosti jsme měli v misce na stole běžně přístupné a nikdo si jich moc nevšímal.

Letos tedy opráším osvědčené aktivity a pro mlsouna Starostu znovu připravím pár sladkostí do balíčků – bonbonek do ruky, když ráno půjdou z domu. Samozřejmě dvakrát, i pro Juniora :-). A dárečky budou od Mikuláše a od Ježíška.

S jedním nápadem se vám ale musím pochlubit. Asi ho letos nezrealizuju, ale moc se mi líbí – vlastní LEGO kalendář. Vemte větší stavebnici (jde o to, aby návod měl 24 a více kroků). Okopírujte jednotlivé stránky a podle každého kroku v instrukcích nabalíčkujte kostičky. Děti tak každý den otevřou balíček s plánem stavby a k tomu budou mít konkrétní kostičky. A až 24. prosince dodělají zbytek a objeví se celá stavba i s figurkami :-). Dobrý, ne?
Jenže nevím, jestli to ty děti psychicky vydrží a nebudou třeba brečet, že si postavily tři kostičky a je pro dnešek šmitec… tohle fakt nevím, jestli letos zrealizujeme. Starosta je stará herečka a natahuje při každé příležitosti (snaží se o to).

No a protože máme začátek listopadu, je akorát čas načerpat inspiraci, všechno si promyslet, napsat seznamy obdarovaných i darů a začít je realizovat. Čas na to pořád je, v obchodech sice už začíná být masakr, ale ještě pořád to není až tak hrozné :-).

Tipy na náplně kalendářů
Nejdřív si rozmyslete, co chcete do kalendářů dávat, od toho se pak bude odvíjet jeho podoba. Když to budou knížky, nemůžete si připravit k plnění roličky toaleťáku, že jo… :-D.
Moje tipy máte nahoře i v prolinkovaných článcích z minulých let a dneska ráno jsem z Pinterestu stáhla další, kterými se budu při doplňování aktivit inspirovat i já. Některé naše kartičky mi vloni moc neseděly a byly vyloženě vata, abych měla 24 aktivit (jako každý třetí den hrát večer hry je fajn, ale už máme lepší hry než na těch kartičkách byly :-D).

Styl kalendáře
Když máte rozmyšleno, co do kalendáře dáte, hledáte, jakou bude mít podobu. Třeba u zmiňovaných knížek je můžete poskládat tak, aby tvořily siluetu stromečku. Nebo dát do koše na zem a opatřit čísly. Někdo si dá na vinotéku 24 čísel, že jo? 🙂 ale to je do jiného článku, teď řešíme děti.
V galerii tedy najdete inspirační fotky z Pinterestu a v odkazech výše moje výtvory ;-).

Dejte mi vědět, jaký adventní kalendář chystáte, jaký se vám osvědčil a když budete někam dávat fotky, označte mě, prosím! Můžeme si udělat hashtag pro sdílení vánočních inspirací #NašeKrásnéVanoce , co vy na to? 🙂
Hashtag na dárky už mám – #MojeTipyNaVánoce

Mějte se krásně a těším se na vaše komentáře a fotky!
Pusu, Pavla

3 komentáře: „Tipy na adventní kalendář

  1. Ahoj Pavli, moc děkuji za pěkné tipy. Me vloni podařilo koupit dětský dřevěný Betlem, který má 24 figurek, takže každý den byla v balíčku jedna a nějaká dobrůtka nebo aktivita k tomu. Radost byla obrovská, navíc čtení vánočního příběhu se pak změnilo v divadlo, které děti figurkami hrály. A na letošek si Betlem do kalendáře vyzadaly taky. Aktivity ale nedávám do pytlíčků rovnou, ale večer předem, podle plánu na další den☺ Měj se hezky! Pavla

    1. Pavli, to je hezké :-). Krásný nápad.
      Ty aktivity tam taky nedávám jen tak, ale pěkně podle diáře a harmonogramu. Když jsem věděla, že bude potřeba odeslat přání poštou, tak jejich zdobení bylo o pár dní dřív v den, kdy jsme se vrátili brzy ze školky. Návštěva Staromáku byla taky v den, kdy jsme se předem domluvili s manželem, že tam vemem děti. 🙂 Je potřeba ten prosinec hezky naplánovat a modlit se, aby to klaplo :-))).
      Hezký podzimní čas! Pa, Pavla

  2. Tak jsem ráda, že to taky není všude ideální, že i junior nebyl jeden rok z kalendáře na větvi, už jsem myslela, že jen u nás to tak je. Mě se moc líbí týhle diy kalendáře, ale přítelův syn by to vůbec neocenil. U nás je ještě blbý to, že má teď i narozeniny, to znamená dárky u táty, u mámy, u jedněch prarodičů a pak u druhých, je těch dárků prostě moc. Teď jsme se ho ptali, kdy bude psát dopis Ježíškovi a prej neví že všechno má. To mi přijde smutný že si dite nic nepřeje, po ničem netouzi:-( když je úplná rodina, tak je aspoň jedna oslavy a dárky od rodičů dohromady. Fakt jak jsou děti zavalený vécma, tak žádný dárek ani neocení, ani si nic nepřeje. Zároveň zážitkový dárek by zatím nechápal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *