Tipy na vánoční dárky – pro děti

V posledním článku z letošní série tipů na dárky se zaměříme na děti. Stejně se dětské dárky vybírají nejlíp a pak ta radost a spontánnost přirozbalování a první hře, to je beztak nejvíc.
Co se bude u nás letos nakládat? Pojďte se podívat – budou tu hlavně dárky pro šestileté a tříleté kluky :-).

LEGO
Vždy na prvním místě :-). Letos kluci dostali v listopadu každý svůj katalog Lega a z něho si mohli vybrat jednu stavebnici, o kterou si napíšou Ježíškovi. Starosta si vybral LEGO City rychlovlak – pozor, ne kvůli vlaku ale proto, že je tam přejezd a kolo! No a hodný Ježíšek mu k tomu přinese i sadu výhybek a dalších kolejí, ať se vlak má kam rozjet, když je to rychlovlak, že jo?… #nocomment
Junior chtěl stavebnici LEGO Ideas – bludiště, kterou našel na youtube a strašně se mu líbila. On si letos dělá svoje bludiště normálně na klasické čudlíkové desce a pouští si tam malé balonky, ale tohle bylo dvoupatrové a dokonale vymakané :-). Ale pak objevil ještě LEGO Creators maják, ve kterém je svítící kostka. A jako rozumný chlapeček teda dodržel pravidla a Ježíškovi si napsal o maják a bludiště si přeje na narozeniny. Uf. Ježíšek si lehce oddechnul, protože se pod rychlovlakem pro bráchu docela prohnul :-D. (a brzo si asi půjde koupit los nebo vsadit sportku 😀)
A u babičky a dědy bude mít Junior auto z LEGO Technics. Aby si měl co vzít na hory 🙂

 

Předškoláci
Junior půjde příští rok do školy, takže se můžeme rozšoupnout i v oblasti kancelářských potřeb a doplňků do školy. Tohle se mi líbí stejně jako to Lego :-). Takže k jeho batohu pro prvňáčky s Jardou Jágrem, který dostal k narozeninám, bude mít pod stromečkem penál a pytlík na tělocvik. Dostane taky na stůl svítící glóbus, který si přeje celý letošní rok. A na webu proprcky.cz jsem od výrobce FU.FO objednala obrázkovou abecedu – kartičky k vybarvení, ale hlavně s názornou ukázkou všech druhů písma u daného písmene, tu už má ale doma a hraje si s ní.
Od Mikuláše dostal hodiny – hru, ve které jsou velké ručičkové hodiny a spousta kartiček s různými časy, digitálními číslicemi i ručičkami, s činnostmi, které se k danému času vztahují a vše je tam anglicky, tak se procvičí i angličtina.
Krásným dárkem pro předškoláky jsou i encyklopedie a různé naučné knihy z oblastí, které vaše děti zajímají. Nebo se u nás taky osvědčila kniha českých pověstí.

Knihy
Junior letos dostane dvě – malému nadšenému fotbalistovi nesmí Klapzubova jedenáctka v knihovně chybět :-). A taky tam bude knížka Příručka pro dobrodruhy – suprová knížka pro malé kluky na ven v takovém tom skautském duchu. Podobná knížka je i pro holky ;-). A pro ty, kteří neumějí číst je skvělá Elektronická Albi tužka, která čte sama. My už k ní máme asi pět knih a klukům se moc líbí.
Krásným dárkem je taky předplatné dětských časopisů – Junior už jednou dostal Sluníčko a těšil se na každý výtisk.

Hry
Naši kluci hrají rádi Člověče, nezlob se a Junior se učí s tatínkem šachy. Od loňských Vánoc máme doma sadu společenských her z Ikea, kde Junior vyniká v mlýnu a nově máme hru Krysáci. Dlouhodobě oblíbené jsou hry v kostce – Brainbox od Albi – ty máme doma asi tři. No a poslední nová hra už je hlavolam – Rubikova kostka.

Sportovní vybavení
Tady se těžko radí – kolik dětí, tolik sportů a přání. Univerzálním dárkem jsou ale pohybovadla/přibližovadla. Když děti odrostou z kočárků, většinou neujdou hned nějaké velké vzdálenosti a jízda na čemkoliv je baví. O tom, že pak nesete unavené dítě i koloběžku, radši pomlčím. Ale co bychom pro naše ratolesti neudělali, že. Koloběžky si s sebou bereme i na dovolenou a dokonce ani letecká přeprava není problém. Aktuálně mají kluci Mini Micro a Micro Sprite.
Letos má Junior i nové lyže – nebudou pod stromečkem, protože už si je pojede o víkendu zkusit, ale lyžařské vybavení je skvělým dárkem. Já bych se třeba vůbec za novou zimní výbavu nezlobila :-).

Hračky
U nás je to jednoduché – auta, vlaky, letadla. Co víc k tomu dodat :-). Autíčka mají kluci oblíbená od Hot Wheels nebo Starosta miluje velké modely Bruder, které jsou komplet otevírací a to se mu hodně líbí. Vlaky mají rádi ty dřevěné z Ikea, všechny stavebnice jsou kompatibilní. Letos si Starosta přeje ke dřevěným vlakům taky depo a točnu.

Dětské šperky
I děti nosí šperky, že jo? 🙂 Na e-shopu mám krásnou sadu pro maminku a chlapečka v mátové barvě s amazonitem, kamenem starých Egypťanů.

Překvapení
Kluci budou mít letos překvápko. Pojedeme v lednu k moři! Vezmu je hned po horách na Kanáry a budeme tam i s kamarádkami nasávat mořský vzduch. Tak snad budou nadšení stejně jako jsem teď já :-).

Poslední tipy na dárky jsem vám tedy předala, snad vás něco z toho inspiruje a budu moc ráda, když mi třeba napíšete, co si letos přejí vaše děti.
Mějte se moc krásně a užívejte si předvánoční čas v klidu a pohodě.

Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *