Tipy na vánoční dárky – pro něj

V minulém článku jsem psala o tipech na dárky pro ženy, dnes se podíváme na muže, resp. na dárky pro ně. Snad vám inspirace pomůže při výběru dárků pro chlapy ve vašich rodinách :-).

Hi-Tech
U žen v posledním odstavci, u mužů hned na začátku. 🙂 Technologie mají rádi podle mě všichni, ať jde o nový mobil, hodinky nebo drona. Apple novinky byly představeny v září a přinesly nové mobily řady 8 a beztlačítkový iPhone X, jsou k nim taky nové hodinky 3. série a jiné doplňky. Někdo by byl rád za Apple TV :-).
Drony a letadla jsou spíš víc hračky, ale určitě by za ně naši muži nebyli uražení a našli by si pro ně čas a možnost využití.
Radost by mohli mít i z GoPro kamery – natáčet si svoje sjezdy na lyžích a jiné sportovní radovánky :-).

LEGO
Tohle je sice článek pro muže, ale v každém je trocha malého kluka. A znáte stavebnice, kdy si z malých kostiček postavíte třeba brouka? Myslím to auto :-). Odkaz na LEGO specialitky máte TADY. Nebo je super řada LEGO Architecture. A taky je třeba stavebnice, kde máte Teorii velkého třesku. Úplná pecka jsou pak malí roboti, ať už základní LEGO Creator, či pokročilý LEGO Boost, nebo dokonce LEGO Mindstorms.

Holení
Typický dárek pro chlapy – někdo tradičně dostává sadu nových žiletek, v drogeriích se dá sehnat hodně takových dárkových kazet i s kosmetikou na holení.
Můj muž už roky používá holící strojek. Má Braun series 7 a během 6 let každodenního holení s ním nebyl jediný problém. Dvakrát jsme měnili hlavu za ostřejší a pravidelně dokupujeme čištící kapsle. Manžel je pořád maximálně spokojený. Letos ale dostane nového mazlíka (on o tom ví, řešili jsme to spolu, tak to sem můžu klidně napsat), který je ještě o třídu lepší – nový Braun Series 9. Už jsem si ho rozbalila na focení a je to opravdu krásný kousek. Má titanovou zastřihovací hlavici pokrytou zlatem, která vibruje 10 tisíci sonickými vibracemi. Technologie SyncroSonic detekuje sílu a hustotu vousů a tomu přizpůsobí aktuální výkon. Každá z pěti částí holící hlavy se může naklánět jiným směrem (funkce 10-D), takže přesně kopíruje tvář a její tvar, aniž by se musel strojek nějak složitě držet. Díky technologii Wet&Dry je navíc schopen pracovat v jakémkoliv prostředí. Každý muž si díky němu může vybrat, zda se oholí namokro, nasucho, s vodou, pěnou, gelem, nebo ve sprše. Už se těším na manželovo první holení a až se pak přitulím k jeho hladké tváři :-).

Textilní dárky
Začneme u základu – u košile. Můj muž má do obleku rád košile šité na míru z Le Premier a když jdeme do konfekce, tak jsou z T.M.Lewin,protože mají dvakrát prodloužené rukávy. Ležérnější košile má oblíbené od Ralpha Laurena nebo od Hilfigera.
Pod košile jsou nutností neviditelná trička. I bílá trička jdou pod bílými košilemi prostě vidět. Takže tričko z tělové látky je skvělou volbou. Manžel je nosí několik let každý den a ty naše původní kusy pořád drží :-). Kromě pánských triček existují i dámská trička (používám je místo košilky, protože jsou krásně dlouhá) a také neviditelné pánské boxerky pod světlé kalhoty.
Ponožky se dříve považovaly za nudný dárek, ale pak přišly na trh barevné a zábavné varianty a hned je to lepší :-). Můžete svému muži dát třeba členství v Klubu pánů z Ponožkovic :-). Každý měsíc mu pak přijdou ponožky v neotřelém designu, s krásným příběhem a ve výborné kvalitě.
Klasikou jsou také čepice, šály a rukavice. Tyto dárky se zdají být pořád dokola stejné, ale když máte (jako já) muže, který dokáže každý rok něco ztratit, pak třeba vlněnou šálu hodíte do pračky a vyleze vám kapesník, tak je prostě potřeba doplnit zásoby… co si budeme malovat, zná to určitě každý. Rozšoupnout se můžete třeba u Burberry a nechat vašemu muži vyšít jeho monogram.

Doplňky
Z koženého sortimentu jsou klasikou aktovky a různé tašky, které muži potřebují každý den do práce, nebo taky batohy pro mladší ročníky. Na vizitky je dobré mít nějaké hezké pouzdro. Už moc nepotkávám kovová pouzdra, ale spíše kožená. Novou peněženkou nebo pouzdrem na doklady také určitě potěšíte nejednoho muže.
Ke košilím zase můžete darovat manžetové knoflíčky – od mladých designérských značek až po velké firmy, výběr je široký. Jednou jsem svému muži nechala vyrobit keramické manžetové knoflíčky ve tvaru čtyřlístku potaženého perletí. Nosí je dodnes :-).

Zážitky
Poukazy na zážitky jsou také skvělým dárkem – můžete tak svému protějšku dopřát v jeho zálibách další level zábavy. Sehnat se dá opravdu všechno možné od sbírání hroznů ve vinohradu, přes popeláře, řízení závodních aut, pilotní trenažer po létání ve vzdušném tunelu, jízdu tankem, seskoky padákem a jiné.
Hezké jsou i wellness dárky jako poukazy na masáže či na návštěvu v barber shopu.
Pro sportovce jsou fajn dárky spojené s jejich zaměřením – trénink s profesionálem, přihláška na nějaký turnaj nebo závod. Například u golfu, který je naší rodině blízký, mě napadá jako dárek třeba trénink s trenérem nebo fee na nějakém hezkém hřišti s ubytováním, vstupenka na turnaj evropské nebo světové tůry atd.
Pak je taky fajn zařídit chlapům pánskou jízdu – víkend v pivovaru, lyžování na horách, cyklo výlet, surfování, jachting nebo třeba sjíždění Vltavy jako zamlada :-).

Knihy
Poslední odstavec, ale určitě ne poslední významem. Můj muž má třeba rád knihy o státnících a osobách, které hýbaly novodobými dějinami. Skvělé jsou i detektivky (docela jsem se rozepsala v minulém článku) nebo cestopisy z oblíbených míst, kuchařky pro vaše domácí kuchtíky a spousta dalších.

Snad jsem vás inspirovala k nějakým hezkým dárkům pro vaše polovičky. Napište mi, co budou mít pod stromečkem, ráda si přečtu zase vaše tipy :-).

Díky za čtení, mějte se hezky!
Pa, Pavla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *